Zimní sporty

Sněženka a machr: Ester Ledecká se na svahu učila po boku legendy

Sněženka a machr: Ester Ledecká se na svahu učila po boku legendy
Ester Ledecká s trofejí po vítězném sjezdu | Zdroj: Profimedia

Potkat tohle duo ve frontě na vlek musí být splněný sen snad pro každého fanouška zimních sportů. Trojnásobná olympijská vítězka Ester ledecká si ve francouzských Alpách zajezdila po boku jednoho z nejúspěšnějších biatlonistů historie Johannese Thingnese Bø.

"Lyžování se žijící legendou! Šmíruju Johannese Bø a snažím se přiučit nějaké bruslařské vychytávky pro svůj lyžařský start," okomentovala česká olympionička setkání. "Byla to zábava," odepsal Nor do komentářů pod příspěvek. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ester Ledecká (@esterledecka)

Ledecká kvůli zranění klíční kosti zmeškala celou lyžařskou sezonu. Vrátila se až na poslední dvě zastávky světového poháru na snowboardu, a to ve velkém stylu. Na druhé místo v paralelním slalomu ze slovinské Rogly navázala triumfem v německém Berchtesgadenu a připsala si první vítězství na snowboardu od her v Pekingu. "Chyběl mi ten pocit vítězství, ale hlavně mi chyběl pocit z toho závodění, protože to mě baví nejvíc. Samozřejmě vyhrávat mě také baví, koho by to nebavilo. Ale i ten proces je docela fajn," řekla Ledecká v rozhovoru pro TN.cz. Vítězství ji namotivovalo a hned se pustila do lyžařské přípravy.

Související obsah

Pokud by Ledecká zvládla do už tak nabitého programu kombinace snowboardu a lyží vměstnat i biatlon, mohla by se učit od toho nejlepšího. ​Pětinásobný olympijský vítěz Johannes Thingnes Bø měl ještě úspěšnější sezonu, ve skutečnosti nejúspěšnější v kariéře. Světový pohár opanoval už počtvrté. Hned 19krát z 25 startů v individuálních disciplínách stál na stupni pro vítěze. Ve sprintu vyhrál osm z osmi závodů. Na mistrovství světa v Oberhofu získal pět zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. 

​Ledecká o přidání třetího sportu mluvila už loni. Um ze snowboardu totiž umí prodat i na vodě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události