Další sporty

Ledecká po výhře ve SP: Mám hroznou radost. Akorát bylo obrovské vedro

Ledecká po výhře ve SP: Mám hroznou radost. Akorát bylo obrovské vedro
Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká dokázala v německém Berchtesgadenu vyhrát závod Světového poháru v paralelním slalomu. Česká snowboardistka se úspěšně vrátila po zranění a vyhrála svůj první závod na snowboardu po olympijských hrách v Pekingu. V exkluzivním rozhovoru pro TN.cz prozradila, jak moc jí chybělo závodění a promluvila i o počasí.

Ester Ledecká porazila v Německu ve finále Ramonu Hofmeisterovou a mohla se radovat ze své první výhry po zranění. "Mám hroznou radost a jsem příjemně překvapená. Byl to slalom, který jsem jela na závodě naposledy asi před třemi roky. Hlavně mám radost, že jsme se tak rychle dokázali připravit na dvě disciplíny a přitom v obou disciplínách jsem byla ve velkém finále a teď jsem i vyhrála, takže skvělé," hodnotí svůj výsledek v Berchtesgadenu a v Rogle, kde skončila druhá v paralelním obřím slalomu.

Česká snowboardistka moc nevěděla co má od sobotního závodu očekávat, protože neměla porovnání se závodní špičkou ve slalomu. "Jen jsem jela co jsem se naučila na tréninku a naštěstí to vyšlo," řekla.

Ledecká se vrátila na svahy po dlouhém zranění a návrat se jí podařil nadmíru dobře. "Je to skvělé, ten návrat proběhl úplně ideálně. První závod v Rogle jsem se ještě trošku rozkoukávala. Přece jenom je to po roce těžké hned skočit do závodu s tak krátkou přípravou, ale myslím, že jsme to zvládli výborně a teď jsem byla mnohem víc v klidu," hodnotí česká závodnice. "Zvládla jsem si síly rozvrhnout lépe než v Rogle, fyzické i psychické, protože je to náročné na obojí. Podařilo se mi to přetavit ve zlato," dodala Ledecká.

Související obsah

​Pro Ledeckou je to první vítězství na snowboardu od jejího zlata na OH v Pekingu. "Chyběl mi ten pocit vítězství, ale hlavně mi chyběl pocit z toho závodění, protože to mě baví nejvíc. Samozřejmě vyhrávat mě taky baví, koho by to nebavilo. Ale i ten proces je docela fajn," řekla Ledecká. 

V Německu při závodě panovalo krásné slunečné počasí. Teplé počasí však zimním sportům příliš nesvědčí. "Bylo nádherné počasí, akorát bylo příšerné vedro. Takže spíš na bikini party, už jsme nevěděli ke konci co si svléknout," zhodnotila teplé počasí Ledecká. "Naštěstí to posolili, takže trať vydržela a můj servisák na to byl výborně připravený a skvěle mi připravil prkna a jezdilo se mi opravdu dobře," dodala. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události