Další sporty

Návrat královny. Ester Ledecká vyhrála na snowboardu závod světového poháru

Návrat královny. Ester Ledecká vyhrála na snowboardu závod světového poháru
Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Česká snowboardistka Ester Ledecká je po zranění definitivně zpátky ve skvělé formě. V německém Berchtesgadenu vyhrála závod Světového poháru v paralelním slalomu. Po úspěšné kvalifikaci nedala soupeřkám šanci ani ve vyřazovacích bojích. Ve finále si poradila s Ramonou Hofmeisterovou, kterou porazila o 23 setin vteřiny.

Ester Ledecká v Berchtesgadenu suverénně vyhrála kvalifikaci a stejně dobře si počínala i v osmifinálové jízdě. Podle očekávání zvolila červenou dráhu, na které porazila Larissu Gasserovou o 1,51 vteřiny. Byl to nejvíce suverénní postup ze všech osmifinálových jízd. Největším překvapením bylo vypadnutí Claudie Rieglerové, která na červené trati nestačila na Lucii Dalmassovou. 

Bez větších problémů zvládla Ledecká i čtvrtfinále, ve kterém o 19 setin porazila Švýcarku Julii Zoggovou. Suverénně si počínala i v semifinále, kde si poradila se svojí finálovou přemožitelkou z posledního závodu Sabine Schoeffmannovou, která nakonec závod vůbec nedokončila. 

Související obsah

V bitvě o zlato Ledeckou čekala Ramona Hofmeisterová, které po kvalifikaci patřilo sedmé místo. I s ní si ale Ledecká poradila a vyhrála závod Světového poháru v paralelním slalomu. Pro třetí místo si dojela Němka Cheyenne Lochová. 

Na prkně se daří i snowboardcrossařce Adamczykové, která přivezla stříbro ze SP:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události