Další sporty

Ledecká podepsala novou reprezentační smlouvu. Jako mexická telenovela, řekla

Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká takřka po ročním vyjednávání podepsala se svazem alpského lyžování nový reprezentační kontrakt. Snowboardingovou smlouvu vyjednala už začátkem března. "Je podepsáno. Na třetí pokus se to povedlo," uvedla o té lyžařské.

Uplynulá sezona nebyla pro Ester Ledeckou příliš povedená. Vinou zranění klíční kosti nastoupila jen do dvou závodů na snowboardu a na lyžích se na soutěžní trati neprojela vůbec. 

Navíc se přidaly starosti s novou reprezentační smlouvou s lyžařským úsekem. Tu trojnásobná olympijská vítězka řešila od loňského června. Od snowboardingového kontraktu, jejž Češka podepsala už v březnu, se lišila přílohou a podrobnostmi ohledně umístění log na kombinéze. Osmadvacetiletá obojživelnice se ale nakonec se svazem domluvila. 

"Je podepsáno. Na třetí pokus se to povedlo," uvedla pro iSport.cz. "Slavili jsme, že se můžeme konečně věnovat něčemu jinému. Bylo to jako mexická telenovela. Mnohokrát se všechno dojednalo, s ohromnými kompromisy na obou stranách odsouhlasilo, ale pak to zase bylo jinak," přiznala úspěšná závodnice, jak bylo vyjednávání náročné a zdlouhavé. 

Související obsah

Ledecká dokonce dostávala nabídky, aby reprezentovala jinou zemi. "Na začátku loňského léta jsem dostala několik nabídek, abych reprezentovala jiné státy, protože u nás vůle pomoct mi v tom, abych mohla konkurovat světové špičce, nebyla. Ale řekla jsem si, že to nevzdám. Naopak, že se budu snažit prošlapat chodníček dalším českým profesionálním sportovcům, lyžařům a snowboardistům," řekla sportovkyně, jež vybojovala spoustu úspěchů na snowboardu i na lyžích. 

Teď už se pilně připravuje na novou sezonu. "Hned po snowboardových závodech v březnu jsem skočila na lyže a budu lyžovat jako každý rok, dokud bude v Evropě sníh, to znamená někdy do půlky června," uzavřela.

Takhle se na podzim loňského roku vyjadřoval o jednáních s Ledeckou prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události