MMA

Dvořák o Vémolovi: Masakr. Dlouho jsem neviděl někoho tak rozbitého

V sobotu se v pražské O2 areně konal jeden z nejsledovanějších MMA galavečerů posledních let. Šampion střední váhy Patrik Kincl šel do odvety s Karlosem Vémolou, kterého udolal jasně na body. Po zápase se k celému zápasu vyjadřoval i vítězův trenér David Dvořák, kterého brzy čeká zápas v UFC. "Za týden se mnou odlétá do Kanady a bude řvát on na mě," řekl s úsměvem hořický rodák.

Mezi oběma muži panovala velká nenávist, a to i kvůli věcem, které se netýkaly sportu. Šlo to vidět i po zápase, kdy Karlos Vémola po oznámení vítěze utekl z klece a podle svých slov zamířil přímo do nemocnice. Svému soupeři navíc nesportovně nepodal ani ruku. 

V rohu vítěze se jako trenér objevil i David Dvořák, zápasník UFC a stejně jako Kincl borec, který trénuje v Hradci Králové. Z vítězství svého svěřence byl "The Undertaker" nadšený a po zápase popisoval pro štáb TV Nova své bezprostřední pocity.

"Čekali jsme, že Patrik vyhraje. To se naplnilo. Čekal jsem, že to skončí před limitem a bude tam více postojového boje. Bylo tam ale více klinčů, ve finále Patrik asi usoudil, že mu tahle hra sedí. Měl tam obrovské poškození, osobně jsem dlouho neviděl někoho takhle rozbitého. Byl to masakr," uvedl Dvořák pro TV Nova.

Související obsah

"Objali jsme se a pořádně jsme si zařvali. Ze všech to spadlo. Na hlase každého z nás je to poznat," pokračoval Dvořák. "Prostě přepnul a chtěl ho porazit v jeho hře, ve které je Karlos nejlepší, a ukázat mu, že je tu jednička. Věřil si a vyšlo mu to," popisoval rozdílnou taktiku Patrika Kincla v zápase s Karlosem Vémolou.

"Byla tam ale vtipná situace. Po prvním kole jsme si řekli, že do Karlose zajedeme a budeme minutu dvě boxovat. Patrik souhlasil, ale na začátku kola na něj začal hned mávat, aby šel do klinče," prozradil třicetiletý rodák z Hořic u Hradce Králové.

Související obsah

Také Davida Dvořáka čeká brzy zápas a role s Patrikem Kinclem si vymění. Zatímco "Hrobař" bude zápasit přímo v kleci, šampion střední váhy v Oktagonu bude za pletivem rozdávat rady. "Za týden se mnou odlétá do Kanady a bude řvát on na mě," řekl Dvořák s úsměvem na tváři.

Davida Dvořáka čeká v UFC možná klíčový zápas, protože po třech prohrách nejprestižnější organizace na světě zápasníky často propouští. A český sympaťák, který je velkým fanouškem šipek, má už dvě porážky za sebou. Jeho dalším protivníkem bude Američan Matt Schnell (16-7).

"Hlavu mám skvěle nastavenou, pro zápas dělám maximum. Přenastavuji i časový posun, vše mám vyladěné. Hrozně se těším, chybělo mi to. Je to pro mě obrovská motivace, chci to ukončit před limitem," uvedl Dvořák závěrem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události