Hokej

Richter o MS: Obrovské zklamání a nejhorší výkon za poslední dobu

Česká reprezentace letos bronz na hokejovém šampionátu neobhájí. Svěřenci kouče Jalonena nestačili ve čtvrtfinále na USA a po výsledku 0:3 se s turnajem loučí. Zejména výkon českých hokejistů ve vyřazovacích bojích naštval mistra světa z roku 1985 Pavla Richtera, který poskytl TN.cz rozhovor.

"Je to pro mě obrovské zklamání, myslím, že někteří hráči rozhodně neodvedli to, co od nich trenér očekával. Já si myslím, že to čtvrtfinále byl jeden z nejhorších výkonů za poslední dobu," nebral si servítky bývalý hokejista Pavel Richter. 

"Měli jsme snad jenom dvě šance. Američani k nám hrozně rychle přistupovali a my jsme neměli ani čas vystřelit, prostě nás jako celé mužstvo přehráli," zhodnotil výsledek mistr světa z roku 1985. 

Související obsah

​"Celý zápas také ovlivnilo, že jsme prohrávali vhazování, a to je prostě dovednostní soutěž. My jsme po vhazování dostali dvě branky, což je ukrutný a špatný," vysvětlil Richter další důvod porážky.

Související obsah

​Český tým už od začátku šampionátu trápila zranění, která postupně vyřadila Chytila, Sedláka, zdravotní patálie měl také Filip Chlapík, který do duelu proti USA nenastoupil. "Možná chyběl Sedlák, který hrál dobře, dal tři góly. Ale zranění bohužel k hokeji patří a nedá se s tím nic dělat," dodává Pavel Richter, jenž z českých obránců vyzdvihl jenom Kempného. V útoku se mu pak líbili Kubalík a Červenka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události