Fotbal

Nejlepším hráčem ligy byl zvolen Krejčí. Osobností sezony je kapitán Bohemky

Slavící kapitán Sparty Ladislav Krejčí
Slavící kapitán Sparty Ladislav Krejčí | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ligová fotbalová asociace zveřejnila další oceněné v první české fotbalové lize. Nejlepším hráčem byl podle hlasování novinářů, ligových kapitánů a trenérů zvolen Ladislav Krejčí z mistrovské Sparty. Nejlepší trenér je také ze Sparty. Objevem uplynulé sezony byl zvolen Matěj Jurásek ze Slavie a osobností ligy je Josef Jindřišek.

Za letošní ročník byl zvolen nejlepším hráčem nejvyšší české fotbalové ligy Ladislav Krejčí, kapitán pražské Sparty. Na druhém místě skončil v anketě LFA Jakub Řezníček a třetí místo patří Asgeru Sørensenovi. Krejčí ovládl tuto anketu, přestože na podzim odehrál kvůli zranění jen dva zápasy. Na jaře ale pomohl Spartě k titulu a vyhrál i cenu pro nejlepšího záložníka. Minulý rok v anketě pro nejlepšího hráče vyhrál Tomáš Holeš. 

Nejlepším trenérem byl nepřekvapivě zvolen Brian Priske, který dovedl Spartu po devíti letech k titulu. Druhé místo obsadil v anketě Jaroslav Veselý, jenž s pražskými Bohemians 1905 útočí na účast v evropských pohárech, což by se klokanům povedlo poprvé od rozdělení federace.

Nejlepším cizincem se stal Asger Sørensen, který byl zvolen také nejlepším obráncem soutěže. Největším objevem sezony je Matěj Jurásek. 19letý fotbalista ve 21 utkáních dal 6 gólů a na pět přihrál. Slávistický záložník vyhrál jen o pár bodů před Michalem Ševčíkem z Brna. Třetí místo obsadil Vasil Kušej, který hrál za Mladou Boleslav. 

Související obsah

​Osobností sezony je záložník Bohemky Josef Jindřišek. 42letý fotbalista hraje už devatenáctou sezonu v nejvyšší soutěži a pořád je pro svůj tým nepostradatelný. V sezoně odehrál 33 utkání a stal se letos nejstarším střelcem v historii soutěže, když skóroval proti Jablonci. Druhý skončil Tomáš Hübschman a třetí Marek Matějovský. 

Cenu vyhrál také Mick van Buren, který sice skončil až druhý v kategorii cizinců, ale zvítězil v hlasování fanoušků. 

Takhle slavili fotbalisté Sparty titul na lodi na Vltavě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události