Hokej

Češi znají soupeře pro domácí MS. Polsko bude hrát v Ostravě

Češi znají soupeře pro domácí MS. Polsko bude hrát v Ostravě
Michal Kempný v souboji s Roccem Grimaldim | Zdroj: Profimedia

Jeden světový šampionát je u konce, ten další už se chystá. V příštím roce to bude pro českou reprezentaci o to speciálnější, protože se uskuteční v Praze a Ostravě. Češi by se měli utkat s Finskem, Kanadou, Švýcarskem, Dánskem, Norskem, Rakouskem a Velkou Británií.

Tradičně po konci mistrovství světa se upravoval žebříček IIHF, který zohledňuje poslední čtyři roky na šampionátech a olympijských hrách. Podle postavení v žebříčku se následně rozlosují základní skupiny. Češi jsou aktuálně na osmém místě, což je nejhorší umístění v historii, tedy od roku 2004, kdy byl žebříček založen.

Národní tým by se měl utkat ve skupině B, která se odehraje v Praze, s Finskem, Kanadou, Švýcarskem, Dánskem, Norskem, Rakouskem a Velkou Británií. V ostravské skupině A se střetnou USA, Německo, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francie, Kazachstán a Polsko. Samozřejmostí je neúčast Ruska kvůli přetrvávající válce s Ukrajinou.

Čeští pořadatelé využili práva na jednu změnu a došlo k prohození celků USA a Kanady. Úřadující mistři světa se tak představí v české metropoli. "Naše předběžná jednání s reprezentanty Javorových listů jsou taková, že pokud budou hrát v našem hlavním městě, můžeme očekávat příjezd hokejových hvězd, a využít tak potenciál aktuálních světových šampionů v pražské aréně," uvedl v tiskové zprávě generální sekretář Českého hokeje Jan Černý.

Související obsah

​V čele žebříčku IIHF vystřídala Kanada Finsko. Na páté místo se po povedeném mistrovství protlačilo Německo. Bronzové Lotyšsko je desáté.

Rozdělení skupin pro MS 2024:

Skupina A (Ostrava): USA, Německo, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francie, Kazachstán, Polsko

Skupina B (Praha): Finsko, Kanada, Švýcarsko, Česko, Dánsko, Norsko, Rakousko, Velká Británie

Letos se českému týmu mistrovství vůbec nepovedlo, když skončil až na osmém místě. O turnaji se rozpovídal generální manažer Martin Havlát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události