Fotbal

Úspěch Sevilly odkryl Slavii soupeře v předkole. Může si zopakovat loňský duel

Úspěch Sevilly odkryl Slavii soupeře v předkole. Může si zopakovat loňský duel
Radost fotbalistů Slavie | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Vítězství Sevilly v Evropské lize je důležité i pro pražskou Slavii. Už nyní má díky tomu jasnou představu, na koho může čekat ve třetím předkole Evropské ligy. Jsou zde pouze tři možnosti. Buď ji bude čekat stejně jako v loňském roce řecký Panathinaikos, nebo vicemistr belgické či ukrajinské ligy.

Seville ve španělské LaLize patří momentálně jedenácté místo a jedno kolo před koncem je jasné, že se umístí nejlépe sedmá. Přímo z ligy tak nebude mít nárok na Evropskou ligu nebo Ligu mistrů. Díky vítězství ve finále Evropské ligy ale putuje přímo do Ligy mistrů v příští sezoně, a tak nenastanou žádné posuny týmů v předkolech. 

Slavia svůj duel třetího předkola Evropské ligy odehraje proti poraženému ze druhého předkola Ligy mistrů. Už nyní je jasné, že se tohoto duelu v LM zúčastní Panathinaikos, se kterým se Slavia utkala loni ve třetím předkole Evropské konferenční ligy a postoupila po výsledcích 2:0 a 1:1. Soupeřem řeckého týmu bude vicemistr belgické, nebo ukrajinské ligy. 

Související obsah

​V Belgii je boj o tuto pozici stále zamotaný. Jedno kolo před koncem mají první Antverpy stejně bodů jako Royale Union SG a třetí Genk zaostává pouze o jeden bod. V úvahu tedy stále připadají všechny tři týmy. V ukrajinské lize skončí na druhém místě buď Dnipro, nebo Zorya, které mají kolo před koncem stejně bodů. Lepší výchozí pozici má ale prvně jmenovaný tým. 

Soupeřem Slavie tak ve třetím předkole bude poražený z duelu Panathinaikos vs. jeden z pětice zmíněných týmů z belgické a ukrajinské ligy. 

Kapela Iron Maiden si zahrála proti výběru Slavie. Výtěžek jde na charitu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události