Fotbal

Fotbalová legenda United se dala na hudební kariéru. Vydala debutový singl

Bývalá legenda Manchesteru United Eric Cantona
Bývalá legenda Manchesteru United Eric Cantona | Zdroj: Profimedia

Bývalý fotbalista Eric Cantona se dal na hudební dráhu. Poté, co si vyzkoušel herectví, se pustil také do zpívání. Vydal svůj první singl s názvem "The Friends We Lost".

Eric Cantona je známý fotbalový bouřlivák, který vyhrál čtyřikrát Premier League s Manchesterem United a jeden titul získal s Leedsem. 

Po konci své bohaté kariéry, který přišel už v jeho 30 letech, se dal francouzský útočník na hereckou dráhu. Objevil se v menších rolích v několika zejména francouzských filmech. Později si zkusil i roli režiséra a scenáristy. 

Teď ale opět trochu změnil obor. Začal zpívat a vydal svůj první singl, který se jmenuje "The Friends We Lost" a kritiky je přijímán veskrze pozitivně. "Poslední, kdo mě opravdu inspirovali, byli Nick Cave, Leonard Cohen a Daniel Johnston," řekl v rozhovoru pro The Guardian Cantona.

Tento singl by měl být pouhým začátkem jeho hudební kariéry. Na řadě je studiová deska, turné i živé album. 

Související obsah

​Cantona se do povědomí lidí mimo fotbal dostal kvůli incidentu z roku 1995, kdy v dresu Manchesteru United na hřišti Crystal Palace kopl jednoho z fanoušků. A to přímo při zápase. Divák na něj vulgárně řval a to ho rozzuřilo do té míry, že přeskočil bariéru a vyřídil si to s ním osobně. Už během nucené pauzy kvůli trestu za své chování si Cantona poprvé zahrál ve filmu.

​Členové kapely Iron Maiden nedávno sehráli charitativní zápas s legendami Slavie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události