Další sporty

Denveru nestačilo ani 41 bodů Jokiče. Miami srovnalo stav finále

Basketbalový Denver neodletí na Floridu s dvouzápasovým náskokem ve finálové sérii. Miami v čele s Jimmym Butlerem vyhrálo druhé utkání o tři body a srovnalo na 1:1. Za Nuggets již tradičně zářil Nikola Jokič, který explodoval a zapsal 41 bodů. Ani to ale na výhru nestačilo.

První duel finálové série, v níž je sice na vítězství tipován Denver, ale Miami již předtím vyřadilo několik velkých favoritů, dopadl mnohem lépe pro domácí, kteří vyhráli o 11 bodů. Podobně se chtěli představit i v druhém utkání, ale to úplně nevyšlo. 

Nuggets prohráli první čtvrtinu, avšak tu druhou naprosto jasně ovládli. Po poločase Denver vedl o sedm bodů a byl na dobré cestě vyhrát podruhé v řadě. Po třetí části hry se náskok navíc navýšil o dva body, ovšem závěr vyšel lépe Miami. To vyhrálo 111:108 a domů jede za stavu 1:1. 

Související obsah

Denver táhl srbský fenomén Nikola Jokič, který udělal 41 bodů a zapsal double-double. Ani třetí největší příděl brzy nejbohatšího hráče NBA v letošním play-off ale na výhru nestačil. Miami táhlo hned několik borců, nejvíce bodů zaznamenal Gabe Vincent, hvězdný Jimmy Butler jich měl 21. 

Nyní se série přesouvá na Floridu, kde se hraje ve čtvrtek a v sobotu. Už nyní je ovšem jasné, že se finále vrátí i do Denveru, kde se bude hrát v úterý 13. června. To je první termín, kdy by svět mohl poznat nového šampiona NBA.

Finále NBA, finále: 

Denver Nuggets – Miami Heat 108:111 (23:26, 34:25, 26:24, 25:36)
Nejproduktivnější hráči: Jokič 41, Murray 18 – Vincent 23, Adebayo a Butler oba 21

Miami prošlo do dalšího kola přes Boston: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události