Fotbal

Straka: Je skvělé, že je finále EKL v Praze. Šance vidím padesát na padesát

Straka: Je skvělé, že je finále EKL v Praze. Šance vidím padesát na padesát
Trenér František Straka hecuje svůj Trenčín | Zdroj: Profimedia.cz

Finále Evropské konferenční ligy (EKL) se odehraje už ve středu od 21 hodin. V boji o trofej se utká anglický West Ham United a italská Fiorentina. V obou týmech najdeme také české fotbalisty, na straně londýnského celku jimi jsou Tomáš Souček a Vladimír Coufal, na straně druhé pak Antonín Barák. Jak finále vidí expert Nova Sport František Straka?

Evropská konferenční liga se hraje teprve druhým rokem a právě hned v druhém ročníku se finále hraje v Praze, konkrétně na stadionu Slavie v Edenu. "Že máme v Česku finále, tak už jen to je obrovský úspěch. Škoda, že nemáme větší stadion. Myslím si, že bychom ho naplnili úplně v pohodě. Málokdo si mohl myslet, že se nám v Praze setkají týmy jako West Ham United a Fiorentina. Navíc tam budeme mít tři české kluky, kteří mají spojitost se Slavií. Je dobře, že se o nás ví," začal na úvod Straka.

Pro West Ham je EKL poslední záchranou nepovedené sezony. V Premier League Hammers obsadili až 14. místo. "Sezona West Hamu v Premier League byla bídná, to si musíme přiznat. Ambice byly určitě vyšší. Skoro celý rok bojoval o udržení," přidal Straka, který se těší na Tomáše Součka, Vladimíra Coufala i na Antonína Baráka z Fiorentiny.

Související obsah

​"Vedl jsem Tondu v Příbrami a už tehdy jsem říkal, že ten kluk má neuvěřitelný talent, což v dalších letech prokázal. I když v posledních zápasech tolik nehrál, tak prokazuje, že je to hodně kvalitní hráč. Je to skvělý technik s výbornou rozehrávkou. Je super, že oba týmy uvidíme v Praze. Fiorentina bude hodně nepříjemný soupeř. Dříve byla Fiorentina zvyklá hrát o evropské poháry, o Ligu mistrů. Teď je pro ně obrovský úspěch, že jsou ve finále. Šance jsou za mě padesát na padesát a určitě vám neřeknu, kdo je favorit," přidal svůj "tip" českobudějovický rodák.

"Stoprocentně oba týmy nasadí to nejsilnější, co mají. Tady není co řešit. Tady není koho a na co šetřit. Jde o všechno. Tým, který vyhraje, tak navíc bude hrát příští rok Evropskou ligu. Vůbec nečekám fotbal nahoru dolu, a to hlavně ze strany Italů. To jsme viděli i v zápase Mourinha (AS Řím) proti Leverkusenu. Na to se nedalo koukat. Snad Fiorentina přijede s úmyslem vyhrát, to samé West Ham. Po taktické stránce to bude velice zajímavé. Začátek bude klasické oťukávání, možná se bude čekat na individuální chyby," předpovídá možný průběh 65letý kouč, který v minulosti vedl obě pražská "S".

V posledních dnech se hodně skloňovalo jméno Antonína Baráka, který Jaroslavem Šilhavým nebyl povolán do národního týmu. Přesné důvody se neví, ale o sportovní stránku prý nejde. "Byl jsem tou informací poměrně překvapený. Ale takové situace se prostě stávají. Já bych byl absolutně nad věcí a myslím, že Tonda bude také stoprocentně nad věcí. Teď se soustředí jenom na finále a pak se uvidí," myslí si Straka.

Související obsah

​"Tonda, když přijde na hřiště, tak je rozdílový, i když to je třeba jen na několik desítek minut. Má svou kvalitu a má mančaftu co dát. Ale třeba to byl i trenérský tah, aby byl Barák čerstvý," dodal Straka.

Duel v Edenu bude nejspíš rozlučkou Declana Rice s dresem Hammers, o kterého je velký zájem v Bayernu Mnichov. "Myslím, že to bude jeho poslední zápas. Pro něj to může být ta pověstná třešnička na dortu. Je to skvělý hráč a neskutečný borec. Je to absolutní osobnost týmu. West Ham je s Bayernem v jednání a Tuchel řekl, že to je jeho oblíbený hráč, že ho chce na pozici šestky. Je to neskutečný organizátor a vůdce," je si vědom Straka, který je velkým fanouškem právě bavorského celku.

Fanoušci West Hamu a Fiorentiny už jsou v České republice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události