Esport

Entropiq hlásí návrat do Valorantu. Přichází česká hvězda a čtyři cizinci

Entropiq hlásí návrat do Valorantu. Přichází česká hvězda a čtyři cizinci
Zdroj: entropiq.gg

Velké oznámení učinila před pár dny česká organizace Entropiq, která oznámila mezinárodní soupisku pro svůj tým ve hře Valorant. Do svých řad nakonec zlanařili i někdejší tvář konkurenčního týmu eSuba.

V létě loňského roku vstoupil Entropiq do hry Valorant, a to hned se dvěma týmy. Ani jeden z nich do konce roku nevydržel pospolu, ale vedení týmu jasně deklarovalo, že s touto hrou se zdaleka loučit nechtějí. Nová pětice už je kompletní a bude v ní působit evropská směsice hráčů, pouze s jediným český zástupce.

 

Karel „Twisten” Ašenbrener byl oficiálně odhalen jako první, ačkoliv jeho akvizice nebyla zřejmě vůbec jednoduchou záležitostí. Okolo jeho přestupu z eSuby totiž údajně probíhala na espotové poměry dlouhá jednání, která se táhla od konce loňského roku. Největší hvězdou sestavy je bývalý hráč Overwatche, který už má za sebou i působení ve jednom z největších evropských týmů Ninjas in Pyjamas, Damien „HyP” Souville.

 

Související obsah

 

Dále na soupisce figurují dva francouzští hráči, konkrétně Toma „APO” Bonniona a Romaina „VlaDéDé” Mieudonneta. Posledním členem základní sestavy je pak Tim „Taimou” Kettuena z Finska, který rovněž přináší zkušenosti z nejvyšší ligy ve hře Overwatch. Za týmový výkon bude zodpovídat italský trenér Tommaso „joYnt” Gavioli.

 

Cíle nového týmu Entropiq bude uspět v blížících se kvalifikacích v rámci Valorant Champions Tour, kterou pořádají samotní vývojáři z Riot Games a je ekvivalentem mistrovství světa v této ani ne rok staré střílečce. Velkým úspěchem by byl už jen postup na turnaj Valorant Challengers, kam postoupí pouze osm nejlepších týmů z Evropy.

 

Související obsah

 

„VALORANT scénu jsme sledovali dlouhé dny a týdny. Naším cílem bylo vytvořit co nejsilnější možnou sestavu, se kterou budeme schopni konkurovat těm nejlepším,“ popsal skautingový proces Head of Esports Entropiqu Pavel „Mozilla” Klaban. Do úvodní kvalifikace VALORANT Challengers Europe je přihlášeno přes 300 týmů, které budou procházet turnajovým pavoukem.

 

Sestava Valorant týmu Entropiq:

Damien "HyP" Souville (Francie)
Tom "APO" Bonnion (Francie)
Romain "VlaDéDé" Mieudonnet (Francie)
Timo "Taimou" Kettunen (Finsko)
Karel "Twisten" Ašenbrener (Česká republika)

Tommaso "joYnt" Gavioli (Itálie, trenér)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události