Fotbal

Bednář vzpomíná na Premier League: Obránci dupali na nohy a vyráželi dech

Do páteční Snídaně přijal pozvání bývalý fotbalový útočník a expert Nova Sport na anglický fotbal Roman Bednář. V rozhovoru vzpomínal na své působení v Premier League a promluvil také o sobotním finále Ligy mistrů, ve kterém se utká anglický šampion Manchester City proti Interu Milán.

Roman Bednář v Anglii hrál pět let. Oblékal zde dresy West Bromu, Leicesteru a Blackpoolu. Jako hráč si jednou zahrál proti Manchesteru City a vyšel z toho vítězně. Podílel se na tom dokonce i gólem. "Když jsem tam (v Anglii) hrál já, tak se ten tým budoval, ale s tím dnešním se to srovnat nedá," přiznává bývalý útočník. 

Zároveň vzpomíná, že ani za jeho časů se rozhodně nehrálo v rukavičkách. "Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, John Terry, to byli nepříjemňáci. V té době ještě nebyly kamery, které by snímaly všechno," říká Bednář a nabízí příklady zákeřných zákroků od obránců. "Dupli vám na nohu, když se nikdo nedíval, vyrazili loktem dech. Takový old school. Ve druhé lize to bylo ještě přísnější," dodává s úsměvem. 

Související obsah

​Ve finále Ligy mistrů je Manchester City považován za jasného favorita. I proto, že v útoku má nezastavitelný norský gólostroj Erlinga Haalanda. "Když má den, tak je nezastavitelný a dá tři góly. Když ho nemá, tak otevírá prostory třeba pro Kevina de Bruyneho. Útočná síla může přijít odkudkoli," připomíná Bednář, ale zároveň dodává, že i Inter bude nebezpečný. "Všichni se těšíme na Edina Džeka, který hrál tady v Čechách. Už mu je 37, tak má taky svůj věk. Inter celkově velice dobře brání a chodí do rychlých protiútoků."

Na celý rozhovor s Romanem Bednářem se můžete podívat ve videu pod titulkem tohoto článku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události