Fotbal

Fotbal hraji už jen s dětmi, řekl Čech. Messi do USA? Asi potřeboval ubrat

Petr Čech je na skok zpátky v Česku. Plní si zde mediální povinnosti. Při té příležitosti poskytl exkluzivní rozhovor televizi Nova. V něm se podělil o novinky ze svého soukromého života, názor na finále Ligy mistrů a přestup Lionela Messiho do Interu Miami. Zároveň také prozradil, že aktuálně studuje licence, aby jednou mohl trénovat.

Petře, co vás přivedlo do Česka?

Přivedla mě práce. Mám tu nějaké povinnosti a natáčení. 

Jaké to je se vracet z Anglie domů?

Je to dobrý pocit. I přesto, že mám hodně povinností, tak mám čas se potkat s lidmi, se kterými se tolik nevidím. To mě taky samozřejmě těší. 

Těšíte se i na něco typicky českého? Třeba na knedlíky nebo hořčici?

Na knedlíky ani hořčici ne, ale na pečivo jo. Myslím si, že český chleba je něco, co v zahraničí není. Nebo třeba na sladký rohlík. 

Chodíte si ještě zahrát fotbal?

Abych byl upřímný, tak fotbal hraju prakticky jenom s dětmi. Zahraju si s nimi na zahradě, ale když sportuju, tak jsou to jiné sporty. Třeba squash nebo hokej. 

Když jsme u toho hokeje. Finišuje finále play-off NHL. Sledujete ho?

Sám jsem zvědav, jestli Florida dokáže sérii zase otočit. Ve finále to už budou mít složitější. S Bostonem už jim nikdo nevěřil. Ani pak v těch dalších kolech. Všechno se může stát. Vegas ale vypadají velmi silně, tak si myslím, že to dotáhnou. 

Související obsah

Přivstanete si na noční zápasy?

Nevstávám, ale mám aplikaci NHL. Jakmile mám možnost, tak si pustím sestřih nebo se alespoň podívám na výsledek. Hodně záleží, které týmy hrají. V Anglii je o hodinu méně, takže zápasy začínají dřív. U spousty zápasů se dá chytit i začátek v rozumnějším čase. 

Také se o vás ví, že hrajete na bicí. Je to stále aktuální? Máte ještě nějaký jiný koníček?

Jiný koníček nemám. Bicí se mě pořád drží. To je můj stálý koníček. 

Co jste říkal na finále Evropské konferenční ligy a úspěch Tomáše Součka a Vladimíra Coufala?

Měl jsem obrovskou radost, že se do finále dostaly týmy s českými zástupci. Dopadlo to dobře i proto, že Daniel Křetínský jako spoluvlastník West Hamu vyhrál svoji první trofej. Antonín Barák je na té špatné straně, ale pro český fotbal je samozřejmě dobře, že máme české zástupce, navíc se hrálo v Praze. 

Jak hodnotíte průběh letošní Ligy mistrů? Překvapilo vás, že Inter Milán a Manchester City jsou ve finále?

Manchester City mě nepřekvapil. Po pomalejším začátku se rozjel a hraje opravdu dobře. Navíc má i dost zkušeností. V posledních letech pokaždé došel alespoň do semifinále. Letos to může být opravdu jejich rok. Inter mě překvapil, abych se přiznal. V lize měl dost nevyrovnané výkony. 

Koho tipujete na vítěze?

Papírově je Manchester City favorit, ale od posledního zápasu uplynula nějaká doba. To s ním může malinko zamávat, hráči mohli vypadnout ze zápasového rytmu. Věřím, že potvrdí formu, kterou měli. Bude záležet, jak to zvládnou psychicky. 

Jste rád, že nemusíte v bráně čelit Erlingu Haalandovi?

Je důležité si uvědomit, že styly Erlinga Haalanda a Manchesteru City si sedly. U něj je krásné sledovat, že si ve vápně umí najít to místo, ze kterého zakončí. I to jeho zakončení je něco, co nemá každý. Dostane se do situací, kdy balon je v nepříjemné pozici a on je schopný se tam dostat. Navíc má i dobrou intuici. Když hraje v týmu, jako je City, tak góly padají. 

Související obsah

Myslíte, že Haaland nahradí Messiho a Ronalda a děti ho budou mít v pokojíčku na plakátech?

To se ukáže. Mít jednu vynikající sezonu je začátek. Musí to potvrdit v dalších sezonách. Já si myslím, že může a samozřejmě v těch pokojíčkách viset bude. Je to hráč, který je také hodně silový. Je potřeba, aby se mu vyhýbalo zranění. 

Budete sledovat finále?

Ano, budu. To mě vždycky zajímá. Díky tomu, že už nejsem v žádném klubu, tak se na to můžu dívat neutrálně. Když je člověk zainteresovaný a vypadne v semifinále, tak je z toho tak otrávený, že se na to finále ani nedívá. To jsem měl i jako hráč. Mrzelo mě, že jsem venku. 

Dalším velkým tématem je odchod Lionela Messiho do Interu Miami. Co na to říkáte?

Je na konci kariéry. Nikdo nedokáže zastavit čas. I kariéra Messiho a Ronalda dojde do fáze, kdy je potřeba ubrat. Aby se udrželi v kondici, tak potřebují hrát méně zápasů nebo v menší intenzitě. To se v obou případech podle mě stalo. V minulosti Pelé taky končil v Americe.

A co vaše kariéra? Budete trénovat?

Studuji licence, které potřebuji mít. Jsem rád, že budu mít někdy možnost trénovat. Myslím si, že to může být jedna z možností. Mojí výhodou je, že mám na výběr. Můžu dělat i práci, kterou jsem dělal předtím. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události