Tenis

Úder turnaje! Alcaraz úžasně zaskočil Djokoviče, ten mu zatleskal

Úder turnaje! Alcaraz úžasně zaskočil Djokoviče, ten mu zatleskal
Carlos Alcaraz v zápase proti Novaku Djokovičovi | Zdroj: Profimedia.cz

Semifinále French Open mezi Novakem Djokovičem a Carlosem Alcarazem bylo možno považovat za takové předčasné finále druhého grandslamu v letošním roce. Od prvních minut oba tenisté předváděli naprosto světové výkony. Ukázal se hlavně mladý Španěl, po nádherném úderu ve druhém setu mu dokonce zatleskal i soupeř.

Na antukovém povrchu vládne Rafael Nadal, ale toho na slavné French Open nepustilo zranění, a tak má Novak Djokovič otevřenou cestu k rekordnímu titulu. V semifinále ale hraje s nadějným Carlosem Alcarazem, který je vycházející hvězdou světového tenisu. 

Od prvních vteřin předváděli oba borci neskutečný tenis, který zvedal fanoušky ze sedadel. Asi největší "wow" moment přišel ve druhém setu, kdy Španěl zahrál vítězný míček podél čáry. Za tento kousek mu zatleskal i jeho soupeř – slavný Novak Djokovič.

Související obsah

Alcaraz zahrál u sítě míček, ale Djokovič ho vybral a vypadalo to, že dal rozhodující bod. Dvacetiletý rodák z El Palmaru ale balónek doběhl a zády ho odehrál podél čáry a získal fiftýn. Naprostá nádhera, která baví fanoušky napříč tenisovým světem. 

Španělský tenista navíc napodobil Rogera Federera, kterému se to na stejném kurtu povedlo již v roce 2006. Tehdy hrál s Davidem Nalbandianem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události