Viktoria Plzeň roli favorita v Kostanaji zvládla a vyhrála 2:1. Mohlo být ale ještě lépe, kdyby soupeř v poslední minutě nastavení neproměnil penaltu. Autor druhé branky Lukáš Kalvach ale věří, že fanoušci a domácí prostředí dovedou Viktorii do základní skupiny Evropské konferenční ligy.
Viktoria Plzeň se proti Tobolu Kostanaj nemohla dlouho prosadit. Skóre otevřel až v 73. minutě Cadu a na 2:0 zvyšoval Kalvach. "Bylo to těžké utkání. Věděli jsme, že dopředu mají sílu a dobré individuality. Myslím si, že se nám dařilo je eliminovat. Snažili jsme se z brejků proměnit nějaké šance. Pak to přišlo až v závěru, kdy jsme to trochu oživili," říkal pro klubový účet na Youtube střelec druhé branky.
Utkání ale Západočechům na konci utkání trochu zhořklo. Lukáš Hejda zahrál ve vápně rukou a Deble z penalty snížil na 1:2. "Je to škoda, ale vyhráli jsme tu a jedeme domů s tím, že to doma zvládneme," věří Kalvach, který se gólově prosadil poprvé v sezoně. "Radost jsem měl velkou. Je to důležitý zápas. Jsem rád, že jsem se tam takhle zjevil," vyprávěl záložník.
Nakonec si Viktoria z Kostanaje odváží výhru 2:1. "Před zápasem bychom to asi brali, ale takhle když vedeme 2:0 a dostaneme gól v 98. minutě, trochu nás to mrzí. Doma máme ale sílu, fanoušci nás poženou. Věřím, že to zvládneme," dodal Kalvach na závěr.
Viktoria Plzeň představila dresy pro sezonu 23/24: