APLIKACE TN.CZ
Tenis

Muchová pokračuje v dobré formě. Po boji postoupila do čtvrtfinále US Open

Muchová pokračuje v dobré formě. Po boji postoupila do čtvrtfinále US Open
Karolína Muchová | Zdroj: Profimedia

Desátá hráčka světa Karolína Muchová je už mezi osmi nejlepšími tenistkami letošního ročníku US Open. Číňanku Wang Sin-jü porazila ve třech setech 6:3, 5:7 a 6:1.

První sada byla přehlídkou ztracených servisů. Od stavu 1:1 ztratila Muchová jeden, její soupeřka dva. Následně olomoucká rodačka odskočila do stavu 5:2 a podávala na vítězství, jenže Wang Sin-jü ještě jednou uspěla na returnu, ale následně i Muchová.

Ve druhém setu bylo k vidění pět ztracených podání v prvních pěti gemech. 53. hráčka světa se poté dostala do vedení 4:2, ale Muchová třemi gemy v řadě skóre otočila. Za stavu 5:5 ale opět na svém podání zaváhala a prohrála 5:7. Číňanka využila až šestý setbol.

Související obsah

​Rozhodnout tak musel třetí set, který byl jasně v režii české tenistky. Od stavu 2:1 uhrála čtyři gemy v řadě, vyhrála 6:1 a raduje se z postupu do čtvrtfinále US Open. Tam ji čeká buď Sorana Cirsteaová, nebo Belinda Bencicová.

Výsledky osmifinále US Open:

K. Muchová – W. Sin-jü 6:3, 5:7, 6:1
Čas zápasu: 2:36

Takto mluvila Muchová po French Open:

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události