MMA

Jdu si pro titul v KSW. Přeji si odvetu s Martínkem, hlásí MMA zápasník Pešta

Poslední dva zápasy prohrál před limitem a naposledy zápasil před víc než rokem. Už v sobotu se ale MMA zápasník a druhý Čech, který bojoval v UFC, Viktor Pešta vrátí zpět do klece. Zažije totiž premiéru v největší evropské organizaci KSW, kde ho čeká souboj s Filipem Stawowým. Tedy borcem, kterého porazil Peštův někdejší sok Michal Martínek.

Těšíte se na debut v KSW?

Už se to odkládalo dlouho a s KSW jsme komunikovali několik let zpátky. Vždycky měli nějakou nabídku, pak mi do toho něco vlezlo. Oťukávali jsme se a vybudovali určité napětí. Teď na moji premiéru konečně dojde a moc se těším. Všichni kamarádi, kteří v KSW zápasili, mají pro organizaci jenom slova chvály.

V poslední době v organizaci působí řada Čechů. Sledoval jste KSW?

Jasně, jde o největší organizaci v Evropě a nejde o ní nevědět. Jsem rád, že to takhle dopadlo.

Jaké máte cíle v těžké váze?

Jdu si pro titul. Ani nevím, jaký jiný cíl by měl bojovník mít. Je mi jasné, že to nebude lehké, protože šampion Phil De Fries je vynikající zápasník, ale na to teď nemyslím. V hlavně mám jen svého nejbližšího soupeře Filipa Stawowého.

Co víte o svém protivníkovi, který bojoval i s Michalem Martínkem?

Ten zápas jsem viděl, ale nejen ten, je to součást přípravy. On je taková mladá krev. Vždycky jsem byl já ten mladý a najednou jsem ten starý. Holt mlaďase něco přiučím.

Související obsah

Na čem ještě před zápasem pracujete?

Příprava už není nijak brutální, nejnáročnější tréninky mám již za sebou. Jedu silovku a kondici, ale už nejde o žádné těžké váhy. Spíš se soustředím na výbušnost a rychlost.

Přes rok jste nezápasil. Co vše jste dělal a co vás poslední dvě prohry naučily?

Trénoval jsem a pracoval na tom, co bylo potřeba zlepšit. Měl jsem po dvou porážkách dost času reflektovat, kde se stala chyba a jak to napravit. Pak udělat změny v tréninku a v nastavení mysli, aby se to neopakovalo.

Jaké byly největší změny v tréninku?

Nezačal jsem trénovat někde jinde ani jsem nic nepřekopal. Spíš jsem změnil drobnosti ve svém stylu, ale taktiku si chci nechat pro sebe.

Vracíte se do Evropy, abyste si získal zpět i české fanoušky?

Teď spíš mířím na polské publikum. To české na mě asi zanevřelo nebo o tom aspoň nevím. Není to pro mě to nejdůležitější, tento sport dělám především kvůli sobě. Že mi někdo fandí, je super a hrozně si toho vážím, ale nikdy jsem nezápasil pro popularitu, ani abych se dostal do televize, nebo kvůli touze po společných fotkách. Mě baví výzvy, hledat svoje limity a zdokonalovat se v bojovém umění.

Související obsah

Máte v hlavě odvetu s Michalem Martínkem, který vás před čtyřmi lety porazil?

Myslím, že se to stane. Špička těžké váhy v KSW je relativně úzká, a proto předpokládám, že na sebe dřív nebo později narazíme. Odvetu bych si přál, ale nikde ho nevyzývám ani nenaháním. Když organizace bude chtít tento zápas postavit, rád do něj půjdu, ale v žaludku mi odveta neleží.

Nebylo by netradiční, že se potkají dva Češi v zahraničí, kde tolik domácích zápasníků není?

Na druhou stranu KSW pořádá turnaje i v Česku a tenhle zápas by mohl natáhnout publikum, aby mohli uspořádat galavečer v nějaké větší hale. Nechci však předbíhat. Co bude pak, to se teprve uvidí.

Hodláte po zápase pokračovat v KSW, nebo chcete zkusit Ameriku?

To nevím. Nepochybuji o své výhře, ale nevím, jak pak budu vypadat. Člověk se může třeba zranit. Uvidíme po zápase.

Jaké jsou rozdíly v trénincích a zázemí v Americe oproti Česku?

V USA je MMA pořád o kus dál, přestože česká scéna se za poslední roky velmi posunula. Trénuji na Floridě v Kill Cliff FC, což je jeden z nejlepších týmů na světě. Úroveň je tam o něco dál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události