Tenis

Plíšková dala soupeřce kanára, přesto končí. Prohrála i Fruhvirtová

Plíšková dala soupeřce kanára, přesto končí. Prohrála i Fruhvirtová
Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Tenistka Linda Fruhvirtová nedokázala ani v osmém utkání v řadě zvítězit. 18letá hráčka tentokrát padla na turnaji v WTA v Ósace s Britkou Harriet Dartovou 1:2 na sety. Naposledy Fruhvirtová vyhrála na konci června. V San Diegu se nedařilo Karolíně Plíškové, která padla s Anhelinou Kalininovou ve třech setech.

Zápas se původně rozehrál už včera, jenže musel být přerušen pro tmu, a utkání se tak dohrávalo až v úterý ráno. Fruhvirtové se v tu dobu dařilo, jelikož dokázala získat druhý set 7:5 a srovnala tím stav na 1:1.

Jenže třetí sada se v přerušeném duelu Fruhvirtové nepovedla. Češka brzy prohrávala už 0:4. Pak sice dokázala získat na svou stranu dvě hry, na zvrat v duelu se ale nezmohla. Britka Dartová, které patří v žebříčku WTA 161. místo, tak zvítězila 6:2 a celkově 2:1 na sety.

Související obsah

​Linda Fruhvirtová tedy prohrála už osmý zápas za sebou. Naposledy se 18letá tenistka radovala z výhry na konci června, když na turnaji v Eastbourne přehrála jinou Britku McDonaldovou.

Neúspěšný zápas má za sebou Karolína Plíšková, která v San Diegu vypadla hned v prvním kole. S Ukrajinkou Kalininovou padla ve třech setech. V tom prvním došlo až na zkrácenou hru, ve které česká tenistka prohrála 4:7.

Druhá sada byla úplně o něčem jiném a rodačka z Loun jí proletěla za 30 minut, a dokonce své soupeřce nadělila kanára. Do posledního setu vstoupila Plíšková na výbornou a ve třetí hře uspěla na returnu. Jenže brejk nedokázala potvrdil, a navíc přišla i o další servis. Nakonec rozhodující sadu Plíšková ztratila 3:6.

WTA Ósaka, 1.kolo:

H. Dartová – L. Fruhvirtová 5:7, 7:5, 2:6
Čas zápasu: 3:20

WTA San Diego, 1. kolo:

A. Kalininová – Ka. Plíšková 7:6(4), 0:6, 6:3
Čas zápasu: 2:34

Podívejte se na rozhovor s tenistkou Havlíčkovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události