Hokej

Už brzy odstartuje hokejová extraliga. S tresty pomůže nová analytická komise

Už tento čtvrtek odstartuje nový ročník hokejové Tipsport extraligy, který zahájí zápas mezi Plzní a úřadujícími šampiony z Třince. A bude se na co dívat. Vedení soutěže pro nadcházející sezonu přichystalo řadu novinek, ty představilo na oficiální předsezonní tiskové konferenci.

Hosty tiskové konference byli ředitel TELH Martin Loukota, ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová, prezident APK LH Jan Tůma a vedoucí oddělení komunikace skupiny Tipsport Václav Sochor.

Ředitel TELH oznámil, že všechny kluby splnily licenční podmínky včetně způsobilosti stadionů a získaly licenci na soutěžní ročník 2023/2024. Zároveň připomněl, že formát zůstává stejný.

Po základní části, jež čítá 52 kol, proběhne předkolo play-off, samotné play-off a baráž o udržení. Základní část skončí 3. března a nový extraligový mistr bude znám nejpozději 28. dubna. Kdo ovládne baráž, bude jasné nejpozději 29. dubna.

Kromě tradičních zápasů na stadionech se uskuteční také jedno utkání pod otevřeným nebem, které přivítá Klingenthal. Na německé půdě se utkají Karlovy Vary a Plzeň.

Novinkami je možnost výběru domácích dresů nebo zrušení trestu ve hře. Nově byla zavedena také analytická komise, která bude posuzovat zákroky, jež se vymykají pravidlům. Ty budou přezkoumávány na základě hlášení od videorozhodčích. Podněty mohou podat i jednotlivé kluby, jejich náměty ale jsou zpoplatněny částkou 10 tisíc korun. 

Související obsah

​Extraliga navíc bude úzce spolupracovat s Antidopingovým výborem ČR. Všichni hráči a realizační týmy už absolvovali speciální webinář. 

O novinkách se rozpovídala i ředitelka BPA Jana Obermajerová, která uvedla, že její tým chce zvýšit sledovanost i návštěvnost a vrátit je do doby před epidemií covidu-19. Proto agentura připravila řadu inovací. 

Společnost Tipsport jako generální partner věnuje vítězi základní části finanční obnos ve výši 500 tisíc korun. Šampion extraligy obdrží odměnu 1,5 milionu korun, vicemistr získá milion korun a bronzový celek 500 tisíc korun. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události