Tenis

Bláznivý závěr utkání. Vytočený Tiafoe rozmlátil raketu a sudí ukončil zápas

Bláznivý závěr utkání. Vytočený Tiafoe rozmlátil raketu a sudí ukončil zápas
Americký tenista Frances Tiafoe | Zdroj: profimedia.cz

Hodně kontroverzní konec mělo utkání Davis Cupu mezi Nizozemskem a Spojenými státy. V hlavní roli se objevil americký tenista Frances Tiafoe, ten totiž kvůli spornému momentu rozmlátil raketu přímo na kurtu. Následně dostal v souboji Tallonem Griekspoorem trestný fiftýn, prohrál zápas a USA padly s Nizozemskem.

Bizarní moment se odehrál v samotném závěru utkání. Zápas se dostal za stavu 1:1 na sety do třetí sady, kterou rozhodoval tiebreak. V něm měl navrch Nizozemec Griekspoor, jenž vedl ve zkrácené hře 5:2 a podával.

Právě jeho servis byl sice nejdříve nahlášen jako aut, nicméně Nizozemec si vzal jestřábí oko, které ukázalo, že míč dopadl přesně na čáru. Rozhodčí tak dal Griekspoorovi bod a 27letý tenista měl rázem čtyři mečboly. 

Související obsah

Jenže to pořádně vytočilo Francese Tiafoea. Američan žádal, aby se výměna opakovala, jelikož měl pocit, že jeho return mu těsně předtím narušilo zvolání čárového rozhodčího. Nicméně sudí svůj verdikt nezměnil.

Světová jedenáctka ale pokračovala v ostré výměně názorů a obrátila se i na supervisora utkání. Ani tady však Američan nepochodil. Jenže místo toho, aby se Tiafoe vrátil do zápasu, přišel na kurt a vzteky rozmlátil raketu. Jeho chování následně ocenil rozhodčí trestným fiftýnem, který v tu chvíli znamenal konec zápasu. 

"Nechápu to. Den předtím se stal úplně stejný moment a bod se prostě opakoval. Byl to hrozně nešťastný závěr zápasu. Byla tam spousta emocí. Vím, že jsem se měl chovat lépe, ale bojuju za svou zemi, vždy chci vyhrát,“ prohlásil zklamaný Američan po utkání. 

Související obsah

"Šílený konec zápasu, vůbec nemám ponětí, co se stalo," řekl pro Ziggo Sport Tallon Griekspoor, který Francese Tiafoea porazil 6:3, 6:7 a 7:6 a zajistil druhý vítězný bod pro Nizozemsko. 

USA pak už dokázaly pouze zkorigovat výsledek, když se ve čtyřhře radovala dvojice Krajicek – Ram, s Nizozemskem ale padly 1:2 na zápasy. V daviscupové skupině D se Spojené státy ještě utkají s Finskem. 

V Las Vegas nasvítili zábavní arénu během US Open jako tenisový míč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události