MMA

Předpokládám, že uvidíme McGregora v kleci příští rok, říká šéf UFC White

Předpokládám, že uvidíme McGregora v kleci příští rok, říká šéf UFC White
Conor McGregor na své luxusní lodi | Zdroj: Profimedia

Šéf UFC Dana White prozradil v rozhovoru s Piersem Morganem v show Uncensored detaily o své největší hvězdě Conoru McGregorovi. Řekl, kdy očekává jeho návrat a vyjádřil obavy o jeho motivaci.

Návrat irské hvězdy Conora McGregora do klece je už dlouhodobě očekávaný. Naposledy se v oktagonu objevil v červenci roku 2021 na akci UFC 264. Tehdy si přivodil ošklivé zranění nohy v zápase s Dustinem Poirierem. Z toho se zotavuje už dlouhou dobu, ale už je po operaci a zapojil se i do známe reality show The Ultimate Fighter.

Tam se utkal v trenérském duelu s bývalým šampionem lehké váhy Bellatoru Michaelem Chandlerem, a jak už to tak většinou v této show bývá, po jejím vyvrcholení obvykle následuje souboj mezi trenéry. Tak by tomu mělo být i mezi McGregorem a Chandlerem, což je zatím v plánu. Kdy se ale zápas uskuteční, je otázkou.

Dana White se v rozhovoru s Piersem Morganem v show Uncensored vyjádřil k tomuto zápasu a obecně k situaci bývalého dvojitého šampiona. 

"Je zpátky v posilovně a maká, předpokládám, že ho uvidíme příští rok zápasit," uvedl v show.

Související obsah

​Když se Whitea zeptal Morgan na to, jestli neovlivní popularitu a mentalitu Ira porážky, které v posledních zápasech nasbíral, šéf UFC odpověděl takto: Když dosáhneš určitých peněz, nejsi už tak hladový, jako když jsi peníze neměl. McGregor už si peníze vydělal, všechno, o čem snil, má. Je těžké být celé léto na jachtě a pak se vrátit do posilovny a makat.

Než se Conor McGregor vrátí do oktagonu UFC, bude se muset zařadit do testování USADA alespoň šest měsíců před zápasem. Posledním, kdo dostal výjimku od této lhůty byl na akci UFC 200 Brock Lesnar, bývalý šampion těžké váhy. Po zápase byl testován pozitivně na dopingové látky. Jestli dostane největší hvězda sportu stejnou výjimku zůstává prozatím záhadou.

To, že by se měl podle Whitea objevit McGregor až v roce 2024, by mohlo znamenat, že by v hlavním taháku letošní poslední číslované akce UFC 296 mohl bojovat Jiří Procházka, který by si to měl rozdat o titul s Brazilcem Alexem Pereirou. Ten porazil ve svém prvním zápase v polotěžké váze bývalého šampiona Jana Blachowicze. Pereira má Procházkovi co vracet, jeho týmový kolega a jeden z nejbližších kamarádů Glover Texeira prohrál svůj titul právě s Procházkou v červnu minulého roku na akci UFC 275.

Související obsah

​Pokud k tomu dojde, půjde o druhý hlavní tahák Procházky v UFC. McGregor dříve hlásil do světa, že bude bojovat už letos a vypadalo to, že by měl být na stejném galavečeru jako Procházka, jehož zápas by pravděpodobně byl pouze hlavním předzápasem. Pokud se naplní slova šéfa UFC a McGregor už letos nenastoupí, měl by být Procházkův zápas hlavním zápasem večera. Ale i na definitivní potvrzení Procházkova titulového zápasu se stále ještě čeká.

McGregor si vyzkoušel i baseball, ale v nadhazování nezazářil:

Matyáš Smola, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události