MMA

Vyhraju před limitem, říká před debutem v KSW Pešta. Rivala pozdravil na snídani

Už v sobotu proběhne galavečer KSW 86, na kterém se představí i český zápasník Viktor Pešta, který se po dvou letech vrací na evropskou půdu a poprvé od roku 2019 do těžké váhy. Soupeřem českého bijce bude Filip Stawowy. "Zápas dopadne mým vítězstvím před limitem," řekl Pešta pro TV Nova.

Viktor Pešta se do klece vrátí po roční pauze a dvou porážkách v zámořské PFL. Přesto si na svého soupeře, který se utkal i s jiným českým bijcem Michalem Martínkem, hodně věří. "Chci do něj jít agresivněji a více ho zatlačit. Chci, aby byl pod tlakem a neměl čas něco vymýšlet. Zápas dopadne mým vítězstvím před limitem," prohlásil Pešta, který zažije v KSW premiéru. 

"Je to opravdu špičková organizace. Překvapilo mě, jak jsou všichni vstřícní. Vědí, kdo jsem, a respektují mě," povídal 33letý fighter, který už se v polské Vratislavi dočkal i příjemného momentu, kdy se podepisoval domácím příznivcům. "Byli to polští fanoušci, měli už připravené moje fotky a prostě mě berou, že jsem nyní součástí této organizace," doplnil Pešta, jenž zároveň cítí, že tady v Evropě bude mít větší diváckou podporu i od českých příznivců. 

Související obsah

​"Čeští fanoušci mě podporovali, už když jsem zápasil v Americe. Ale teď, když jsem, dá se říci, na domácí scéně, tak ta podpora je samozřejmě větší," vysvětloval bývalý šampion OKTAGONu, který kromě PFL zápasil také ve slavné UFC. 

"V UFC mají organizaci taky velmi dobře zvládnutou, ale v PFL, tam měli občas nějaké zmatky, ale nechci na ně kydat špínu. Prostě tyhle větší organizace vědí, co dělají, a je to všude v zásadě dost podobné," odpověděl na otázku, zdali vidí nějaké rozdíly mezi KSW a zámořskými organizacemi. 

Viktor Pešta se také poprvé od roku 2019 představí v těžké váze. Nemusel tak absolvovat náročné shazování. "Myslím, že se každý rád dobře nají, ale to není ten hlavní důvod, proč jsem šel do těžké váhy. Nicméně, když vidím ty vysušené bojovníky, co sotva chodí, tak si říkám, že je dobře, že to nedělám, protože je to fakt hloupost," vyjádřil se na adresu drastického shazování váhy, jehož není příznivcem. 

Související obsah

​V Polsku mu bude fandit také jeho americká přítelkyně Shelley Murrayová. "Už tady jednou byla, když jsem byl v Polsku na tréninkovém kempu s Janem Blachowiczem. Pro ni je to hodně podobné jako v České republice. My možná vidíme některé rozdíly, ale pro ni je to ta samá kultura," říká Pešta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události