MMA

KSW 86: Jak sledovat debut Viktora Pešty a neporaženého Humburgera

KSW 86: Jak sledovat debut Viktora Pešty a neporaženého Humburgera
Na KSW 86 se utkají Michal Michalski s Dominikem Humburgerem | Zdroj: KSW

Dvě česká jména i titulová bitva bantamu Wiklacz vs. Przybysz – to vše a mnohem víc nabídne galavečer největší evropské MMA organizace KSW 86. Podívejte se na preview a jak sledovat Viktora Peštu a Dominika Humburgera v akci.

Jak a kdy sledovat?

Galavečer KSW 86 se uskuteční 16. září jen kousek do českých hranic v polské Vratislavi. V kleci proběhne 9 zápasů a vy celou show můžete sledovat z pohodlí domova a s českým komentářem Kamila Guzka a Michala Petrgála v sobotu od 19:00 na Voyo

Češi v akci

Viktor Pešta

Druhý Čech v UFC, bývalý šampion OKTAGONu a štace v americké PFL, to vše je v životopisu Viktora Pešty, který se po dvou letech vrací na evropskou půdu a poprvé od roku 2019 do těžké váhy. "Polotěžká váha mě psychicky limitovala. Příprava pro mě byla spíše o tom udělat váhu než se vyloženě soustředit na samotný zápas," vysvětlil své rozhodnutí pro TN.cz

Související obsah

​V KSW měl debutovat už v únoru na galavečeru v Liberci, kvůli nemoci se ale jeho premiéra odložila. Do klece se tak postaví po roční pauze a dvou porážkách v PFL. Cíle v největší evropské organizaci má jasné. "Jdu si pro titul. Ani nevím, jaký jiný cíl by měl bojovník mít. Je mi jasné, že to nebude lehké, protože šampion Phil De Fries je vynikající zápasník, ale na to teď nemyslím. V hlavně mám jen svého nejbližšího soupeře," řekl zápasník z Rožmitálu pod Třemšínem žijící na Floridě. 

Jako první se mu do cesty postaví polský tank Filip Stawowy. Ten už české pěsti pocítil. Před rokem v KSW přivítal Peštova přemožitele – Michala Martínka. Ačkoli prohrál na body, naplno dostál své přezdívce, když Martinka přes inkasovanou smršť úderů tři kola pronásledoval po kleci. Jméno obra "Černovouse" se s Peštovým příchodem do KSW hodně skloňovalo. Martínek mu v roce 2019 zlomil čelist a sebral pás šampiona. Na půdě KSW by tak po letech mohlo dojít k napínavé odvetě. "Myslím, že se to stane. Špička těžké váhy v KSW je relativně úzká, a proto předpokládám, že na sebe dřív nebo později narazíme. Odvetu bych si přál, ale nikde ho nevyzývám ani nenaháním," uvedl Pešta.​

Související obsah

Dominik Humburger

Neporažený voják z povolání nastoupí už ke svému třetímu zápasu na půdě KSW. Poprvé však půjde do klece jako šampion organizace RFA, kterým se stal v červnu po ukončení Roberta Maciejowského. Jak Humburger od začátku profesionální kariéry říká, chce se poměřovat jen s těžkými soupeři. Nyní ho čeká snad nejtěžší soupeř dosavadní kariéry, ostřílený ranař Michal Michalski, který v kleci moc času neztrácí. Od roku 2018 se nepodíval do druhého kola, čtyřikrát ze šesti zápasů odcházel jako vítěz. Ve Vratislavi bude mít navíc výhodu domácího publika. Na kontě má zápasy se jmény jako Adrian Bartosiński nebo David Zawada. 

Připomeňte si poslední zápas Dominika Humburgera na KSW 79 v Liberci: 

Hlavní tahák večera

Hlavní zápas večera nabídne pokračování nejdramatičtější série v historii KSW. Už počtvrté se střetnou rivalové Jakub Wiklacz a Sebastian Przybysz. Jejich společný příběh začal v roce 2017 ještě mimo klec KSW. První duel ovládl Wiklacz na body. O tři roky později se střetli podruhé, už na půdě polského giganta. Przybysz tehdy debutujícího Wiklacze skolil ránou na tělo a srovnal bilanci na 1-1. Oba bojovníci si postupně razili cestu na vrchol bantamové váhy, až se jejich cesty potřetí protnuly v prosinci 2022 na KSW 77. Tehdy rozhodčí po pěti kolech zvedli ruku Wiklaczovi, který se po těsném vítězství "by split decision" stal novým šampionem bantamové váhy.

Statistiky k zápasu Jakub Wiklacz vs. Sebastian Przybysz | Zdroj: se svolením KSW

​Wiklacz kvůli zranění od té doby nebojoval. V sobotu, týden po 29. narozeninách, ho tak čeká první obhajoba. To Sebastian Przybysz, který o titul obral Antuna Račiče a následně ho dvakrát obhájil, od poslední porážky stihl dva zápasy. Na cestě za znovudobytím ztraceného trůnu uškrtil v prvním kole Islama Djabrailova a nezastavila ho ani česká jednička bantamu Filip Macek. Zda se mu v tetralogii podaří srovnat bilanci a znovu si připnout pás šampiona se ukáže až v sobotu. Jedno je ale jisté, hlavní zápas KSW 86 nabídne to nejlepší z evropského MMA. 

Historie série Wiklacz - Przybysz 2:1

  • KSW 77 - Wiklacz porazil Przybysze na body (split decision) 
  • KSW 53 - Przybysz ukončil Wiklacze údery na tělo ve třetím kole
  • ACB 63 - Wiklacz porazil Przybysze na body (unanimous decision)

Podívejte se na poslední chvíle zápasu Przybysz vs. Macek:

Jak to vidí sázkovky?

Bookmakeři v obou dvou duelech favorizují české zápasníky. Kurz na vítězství Humburgera nad Michalskim se pohybuje kolem 1,4. Na Peštu je kurz kolem 1,6. V hlavním zápase je favorit úřadující šampion Wiklacz. Na jeho vítězství lze vsadit s kurzem kolem 1,7. To na vyzyvatele se kurz pohybuje kolem 2,1.

Zápasová karta

o titul bantamové váhy: Jakub Wikłacz Š (14-3-1, 9 Sub) vs. Sebastian Przybysz #1 (12-3, 5 KO, 4 Sub)

střední váha: Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) vs. Dominik Humburger (7-0, 6 KO)

pérová váha: Lom-Ali Eskiev #3 (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub) vs. Dawid Śmiełowski #4 (10-0, 8 KO, 2 Sub)

velterová váha: Artur Szczepaniak #2 (9-2, 5 KO, 2 Sub) vs. Henry Fadipe #8 (14-10-1, 9 KO, 3 Sub)

velterová váha: Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) vs. Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO)

polotěžká váha: Damian Piwowarczyk #7 (6-2, 2 KO, 3 Sub) vs. Łukasz Sudolski #8 (10-2, 6 KO, 1 Sub)

těžká váha: Filip Stawowy #5 (10-3, 8 KO, 1 Sub) vs. Viktor Pešta (18-8, 8 KO, 6 Sub)

bantamová váha: Mariusz Joniak (11-4, 1 KO, 8 Sub) vs. Miljan Zdravković (6-0, 3 KO)

velterová váha: Oskar Szczepaniak (4-1, 1 KO) vs. Adrian Gralak (5-1 1NC, 2 KO, 1 Sub)

Hlavní karta KSW 86 | Zdroj: se svolením KSW

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události