Další sporty

Češi dosáhli ve Francii velkého úspěchu. Vyhráli mistrovství světa v lovení kaprů

Minulý týden se na francouzském jezeře Lac de Madine konalo neoficiální mistrovství světa v lovení kaprů. Zúčastnilo se jej celkem 106 týmů a vůbec nejlepší byla trojice ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust. Na tomto jezeře vyhrál český tým poprvé v historii.

World Carp Classic se konalo už popětadvacáté. Jako tradičně na něm nemohli chybět ani čeští zástupci a neztratili se. Právě naopak. Hlavním kritériem byla váha chycených kaprů. Do celkového pořadí se počítali tři nejtěžší. Nejúspěšnějším týmem byl ten ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust, jejichž tři největší ryby vážily celkem 73,6 kilogramu, čímž porazili zbylých 105 týmů. 

"Měli jsme celkem sedm záběrů. Dvě ryby nám spadly, pět jsme jich vybrali," řekl pro TN.cz Radek Bis, který na World Carp Classic startoval už podesáté. "Historicky jsem měl smůlu, osmkrát jsem vyhořel, nechytl jsem ani rybu. Loni jsem to prorazil a během závodů jsem chytil svého prvního kapra. Letos to vyšlo a vyhráli jsme. Pro mě je to srdcová záležitost," přiznává zkušený sportovní rybář. 

Bis také vysvětluje, že World Carp Classic není přímo mistrovství světa. "V rybařině je více stylů a metod, jak se chytá. Je to World Carp Classic, což je nejuznávanější a nejcennější turnaj, co se týče klasické kaprařiny," popisuje. "My jsme sportovní rybáři a je to pro nás vrchol, co se dá v tomto vyhrát," dodává.

Související obsah

​Na World Carp Classic tradičně panuje skvělá atmosféra. "Mám tam spoustu kamarádů i ze zahraničí. Je to rybářská komunita. Nikdo si tam nezávidí. Byl to jubilejní ročník, tak pozvali všechny historické vítěze. O to menší šance byla se tam dostat," říká Bis. 

Mistrovství se konalo od pondělí do soboty bez přerušení. "Na jezeru to probíhalo nonstop. Byli jsme tam v bivakách a na lehátku. Noční směnu alespoň jeden z nás držel a rybařil," vysvětluje Bis. 

Související obsah

​Vítězná trojice z Česka, která také vyhrála soutěž o nejtěžší rybu, rozhodně nepřišla zkrátka. Odnesla si finanční odměnu ve výši 15 tisíc liber (427 tisíc korun), přičemž před mistrovstvím její členové platili dohromady 60 tisíc korun startovné. Navrch dostali i ceny od sponzorů. Na druhém místě se umístila polská skupina, kterou tvořili Bartosz Rakocy, Sebastian Lemka a Patryk Jankowski. Třetí místo obsadili rovněž Poláci. Nejlepší pětku doplnili Němci a Angličané. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události