MMA

Majitel KSW: Humburger se z prohry více naučí, show v Třinci nejde zmeškat

Vratislav, Polsko. Promotér KSW Martin Lewandowski z první řady sleduje, jak Viktor Pešta vítězí ve svém debutu. O pár chvil později přihlíží strhující bitvě mezi Dominikem Humburgerem a domácím Michalem Michalskim. Po třech kolech si český zápasník připsal první porážku v kariéře. "Vůbec nejsem Humburgerovým výkonem zklamaný. Je to skvělý kluk a myslím, že se z této prohry poučí víc, než kdyby získal další výhru," zhodnotil Lewandowski po galavečeru KSW 86. Pro TN.cz promluvil také o hlavním zápase a říjnovém návratu do České republiky.

Pešta si lepší vstup do KSW přát asi nemohl. V kleci dominoval a Filipa Stawowého donutil odklepat škrcení po dvou minutách. A stejně nadšený jako český bijec byl i majitel organizace. "Velmi se mi líbil. Když přijdete do nové organizace a v prvním zápase vyhrajete v takovém stylu a uškrtíte soupeře, tak není důvod nebýt šťastný. Já jsem obzvlášť šťastný, protože se podruhé chystáme do České republiky a budovat české zápasníky je pro nás důležité," komentoval Lewandowski. 

Na premiéru Viktora Pešty se podívejte ve videu níže:

​To druhý Čech večera měl o poznání těžší zápas. Humburger čelil jak domácímu Michalskému, tak místnímu publiku, které Poláka hnalo kupředu celých 15 minut. Výsledkem byl strhující zápas večera, na konci kterého "Hambáč" odešel s porážkou na body. V KSW si ale cení výkonu stejně vysoko jako výsledku.

"Samozřejmě. Vždy je výkon na prvním místě. Občas ocením víc toho, kdo prohrál, než vítěze. Tohle byl opravdu těsný zápas plný akce celá tři kola. Vůbec nejsem Humburgerovým výkonem zklamaný, jen prostě nenašel cestu, aby Michalského ukončil. Michalski zápasil po dlouhé pauze. Byl hladový po vítězství a vyhrál, ale bylo to o kousíček. Nedominoval, kdyby to tak bylo, pak bych mohl zpochybnit Humburgerovy kvality, ale v tomto případě ne. Je to skvělý kluk a myslím, že se z této prohry poučí víc, než kdyby získal další výhru," řekl Lewandowski na konto českého borce.

Podívejte se na napínavou bitvu Humburger vs. Michalski:

​​A po KSW 86 samozřejmě přišla řeč i na návrat evropské MMA jedničky do České republiky. Domov hokejových třineckých Ocelářů se 14. října stane dějištěm galavečera KSW 87. Plány přitom byly původně jiné. "Bylo to trochu nečekané. Když jsme spolu mluvili naposledy (únor 2023, pozn. red.), tak jsem říkal, že letos uděláme v České republice jen jeden event, ale po tom prvním v Liberci jsem byl hladový se do Česka vrátit. Rozhodl jsem se zrušit plánovaný galavečer v Polsku a uspořádat další v Česku. Třinec nám nabídl nejen vhodné datum, ale také odpovídající halu. Tak jsme se rozhodli změnit naše plány, tak to chodí. Když vidíte šanci, přizpůsobíte se," osvětlil Lewandowski. 

Související obsah

V Třinci se představí celá řada českých zápasníků. Josef Štummer vyzve Dawida Karetu, Vojtěch Garba se při svém debutu postaví neporaženému Michalovi Dreczkowskimu, Filip Macek vyzve Oleksije Poliščuka, Lea Brichtu čeká boj s Romanem Szymańskim a v hlavním zápase večera se o titulovou šanci porve Michal Martínek s ranařem Darkem Stošičem. Proč by si žádný fanoušek neměl nechat akci ujít? Lewandowski má jasno. 

"Protože pokud jste zmeškali KSW v Liberci, nemůžete zmeškat další akci. Jako evropská MMA jednička chceme přinést nejvyšší kvalitu zápasů a k tomu naši produkci a celé prostředí. Takže kdo zmeškal první část KSW v České republice, nesmí si nechat ujít tu druhou," říká majitel KSW. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události