Hokej

Bývalý šéf slovenského hokeje skončil v klepetech. Je obviněn z rozkrádání

Bývalý šéf slovenského hokeje skončil v klepetech. Je obviněn z rozkrádání
Bývalý šéf slovenského hokeje Martin Kohút | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenský hokej je spojený s další nehezkou kauzou, zadržen byl totiž během akce Virus bývalý šéf hokejového svazu Martin Kohút. Pro nejvyššího muže hokeje našich východních sousedů si přišla Národní kriminální agentura (NAKA). Obviněný je z legalizace nelegálních příjmů.

Se zprávou přišel slovenský web Aktuality.sk. Nejprve se mluvilo o devíti lidech, ale nakonec policie obvinila hned šestnáct osob a dvě firmy, další čtyři lidé byli zadrženi jako podezřelí.

Klepeta byla nasazena také bývalému šéfovi slovenského hokeje Martinu Kohútovi, který je obviněn z legalizace nelegálních příjmů. Uvedl to policejní prezident Štefan Hamran. 

NAKA zasahovala na ministerstvu obrany pro podezření z rozkrádání peněz. Šéfem SZĽH se Kohút stal v roce 2016, kdy porazil jediného protikandidáta, a ve funkci vydržel až do léta roku 2019. V nejvyšší pozici tak zažil i domácí mistrovství světa, které se konalo v Košicích a Bratislavě. 

Související obsah

Ve funkci ho pak nahradila slovenská hokejová legenda Miroslav Šatan, ale Kohút byl nadále členem výkonného výboru a čelil nařknutí, že hokejový svaz vede nadále on. Hokejové prostředí opustil kompletně v roce 2020. 

Fotbalový boss Berbr vypovídal před soudem. Změnil jsem více než 200 rozhodčích, řekl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události