APLIKACE TN.CZ
Fotbal

První gól Hašioky ve Slavii, loučení Dioufa. Sešívaní generálku zvládli vítězně

První gól Hašioky ve Slavii, loučení Dioufa. Sešívaní generálku zvládli vítězně
Radost Daikiho Hašioky po prvním gólu ve Slavii | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Slavia vítězně zakončila přípravnou fázi sezóny. V posledním utkání před vyprodaným Edenem porazila drážďanské Dynamo 4:2. Všech šest branek padlo až ve druhém poločase, prvního gólu v sešívaném dresu se dočkal i obránce Daiki Hašioka.

První půle nabízela prakticky vyrovnaný fotbal, ani jeden tým neměl výraznější příležitosti. Zajímavější to bylo na tribunách vyprodaného Edenu, hned v úvodu se fanoušci Slavie prezentovali choreem s motivem Jana Husa, fanoušci Drážďan si taktéž připravili vlastní choreografii.

Největší šanci měl na konci prvního poločasu Chytil po rohovém kopu, jeho zakončení ale vyrazil gólman Mesenhöler. S dorážkou neuspěl ani Ondřej Zmrzlý, před nímž obránce stihl míč vykopnout.

Do druhého poločasu poslaly Drážďany kompletně odlišnou jedenáctku, Slavia udělala jenom dvě drobné změny. A to se odrazilo v herním projevu. Skóre otevřel ve 47. minutě Vasil Kušej, když využil zaváhání obránce při odkopu, z úcty ke klubu, v němž strávil mládežnické roky, ale trefu nijak neslavil.

Související obsah

Dynamo zahrozilo záhy, Frölling však nastřelil jenom tyč. Domácí poté rozjeli pekelnou sedmiminutovku, po níž vedli již 4:0. Nejprve se trefil v 58. minutě Douděra, kterému přistrčil míč do koncovky Michal Sadílek, ve 63. minutě tvrdou střelou na zadní tyč skóroval Divine Teah.

A dočkal se i Daiki Hašioka, ke kterému se dostal propadnuvší míč a víceméně z voleje jej i za přispění teče obránce Dynama poslal k tyči. Závěr ale patřil německému týmu. Jeho dva góly během tří minut však neznamenaly větší drama do závěru, naposledy v sešívaném dresu se na hřiště podíval i Malick Diouf, který odchází do anglického West Hamu.

Přípravný zápas, 13. červenec 2025:

SK Slavia Praha – SG Dynamo Drážďany 4:2 (0:0)
Branky: 47. Kušej, 58. Douděra, 63. Teah, 65. Hašioka – 81. Frölling, 84. Müller

Slavia představila zcela nové dresy. K sešívaným se vrací "bráška":

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události