Hokej

NY Rangers v Atlantě opět vyhráli, tentokrát 2:1

První duel v Atlantě vyhráli Rangers 4:3 a tak se dalo předpokládat, že Thrashers udělají vše pro to, aby se série nepřesouvala na Manhattan s dvouzápasovým mankem. Pro Jezdce by totiž bylo o dost jednodušší nastupovat na domácím ledě se dvěma vyhranými zápasy na ledě soupeře k dobru.

Od úvodního hvizdu se hrálo svižně - ve 2. minutě měli přesilovku Rangers, v 5. minutě si hru v početní výhodě vyzkoušeli i hráči Thrashers, ale ani jedna z těchto výhod k úvodní brance nevedla. V 8. minutě měl obří šanci domácí Keith Tkachuk, ale ani po objetí branky hodně vyjetého Henrika Lundqvista z tutové gólové situace nepřekonal. A bylo tu nedáš - dostaneš! Jezdci vyváželi puk, Sean Avery ho vyhodil podél mantinelu, domácí gólman Johan Hedberg si chtěl počkat za brankou, ale puk se od nerovnosti na mantinelu odrazil přímo do domácí branky - 0:1. Domácí tým hrál poměrně dost do těla a nejčastějším terčem byl právě střelec úvodní branky Sean Avery, který si z jednoho takového souboje odnesl krvavý šrám nad levým okem. Ovšem hokej se hrál také rychlý, kombinační a rozhodně bylo na co koukat.

Také druhá třetina začala ve znamení snahy hráčů Atlanty o vyrovnání. Ovšem domácí museli mít stále na zřeteli i zajištěná zadní vrátka, protože rychlé protiútoky ve znamení hráčů Rangers byly opravdu hodně nebezpečné, zvlášť pokud se k nim dostala elitní řada Jezdců v čele s Jaromírem Jágrem. Ve 28. minutě odešel na hanbu domácí Andy Sutton a Jezdci domácí obrannou formaci mocně sevřeli, ovšem ani v tomto případě ke změně skóre nedošlo.

Snaha domácích o vyrovnání došla naplnění až ve 46. minutě, kdy Henrika Lundqvista po skrumáži prostřelil Ilja Kovalčuk. Nutno však pro úplnost podotknout, že ruský kanonýr nebyl v předchozím průběhu příliš vidět, ale k zítřejším 24. narozeninám si asi lepší dárek dát nemohl. Takže 1:1 a začínalo se vlastně znovu. Ve 48. minutě jel ve vlastním oslabení na Hedberga v samostatném úniku Sean Avery, ovšem volil střelu z mezikruží a švédský gólman jeho přízemní střelu vykryl pravým betonem. O minutu později - stále v oslabení - pálil nebezpečně Brendan Shanahan, ale Johan Hedberg dobře viděl a také jeho pokus s přehledem kryl. V 53. minutě vyhodil Pascal Dupuis puk mimo hrací plochu a v následné přesilovce si hráči Rangers vytvořili několik zajímavých šancí. Ovšem muž večera byl Sean Avery - pral se, odrážel ataky soupeře, forčekoval, vstřelil jednu důležitou branku a také na jednu veledůležitou nahrál - to se stalo na konci 56. minuty a střelcem využívajícím přihrávku do volného prostoru před brankou byl Brendan Shanahan. Závěr zápasu pak byl poměrně hektický - Atlanta odvolala gólmana, po jedné ze strkanic za brankou putoval na trestnou Brendan Shanahan, ovšem 8 vteřin před koncem zastavil Sean Avery Ilju Kovalčuka sice čistě, ale to domácím nezabránilo od vyprovokování další šarvátky. Dohrávalo se 4 na 3 v neprospěch Thrashers, Rangers výhru 2:1 udrželi a do New Yorku se tak celá série stěhuje za stavu 2 - 0 pro Jezdce.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.