Fotbal

Manchester United trápí velká marodka

Manchester United trápí velká marodka

Situace se otáčí. Zatímco Chelsea měla problémy se zraněními v průběhu sezony, teď v tu nejnevhodnější dobu na nepříjemné záležitosti doplácí Manchester United. Ten přišel o víkendu o svého stopera Ria Ferdinanda.

Poranění třísel, které utrpěl během sobotního zápasu s Middlesbrough, vyřadí Ferdinanda mimo hru zhruba na dva týdny. „Je to pro nás obrovská rána," vzdychl Alex Ferguson, kterého teď čeká velmi složité sestavování obranné čtyřky. Ferdinand s jistotou vynechá semifinálový zápas Champions League proti milánskému AC.
„Na Chelsea by však měl být připraven," doufá Ferguson.

Lídr Premier League bude muset vyřešit problém s marodkou, která se po utkání s Middlesbrough rozšířila o dvě jména, co nejrychleji. Vedle Ferdinanda byl o přestávce stažen také Richardson. A na listině zraněných již nějakou dobu pobývají Gary Neville, Nemanja Vidič, Mikael Silvestre, Louis Saha a Park Ji-Sung.

„Právě teď hrajeme s dvanácti muži. Zbytek je zraněný," kroutí hlavou Ferguson. „Je to nějaká zdravotní krize. Velmi těžce nyní budeme skládat tým na úterý, kdy nás čeká AC Milán."

The Blues byli na podzim v podobné situaci. Museli se obejít bez dvou hlavních pilířů defenzivy - Johna Terryho a Petra Čecha. K tomu se navíc zranila i brankářská dvojka Carlo Cudicini a do branky musel v tu chvíli neznámý Hilário. Také se stopery to neměl Mourinho zrovna lehké. Bez zraněného Terryho měl portugalský kouč k dispozici pouze Carvalha a Boulahrouze. A když vypadl i někdo z nich, do středu obrany musel Essien.

"Doufali jsme, že Ria stáhneme o poločase, ale on kulhal už předtím," naráží manažer Red Devils na vyrovnávací gól Middlesbrough těsně před přestávkou. Proč ho tedy nestáhl Ferguson dříve? „Možná, kdybych to udělal, bylo by všechno v pořádku," připouští chybu.

Ferguson byl také utrápený z toho, že jeho tým ve druhé půli nehrál svoji hru, čímž umožnil svému soupeři vytvořit si několik gólových šancí. „Čekají nás krušné časy," dodává Alex Ferguson.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události