Fotbal

Startuje "anglické" semifinále Ligy mistrů

Že letos nebude vítěz Ligy mistrů z britských ostrovů? Na to by v tuto chvíli asi vsadil málokdo. Do semifinále prestižní klubové soutěže se totiž vedle tří anglických klubů dokázal protlačit jediný "vetřelec". Italský AC Milán se prý ale pokusí hegemonii ostrovanů narušit.

Zaskočí Italové Manchester?

Už dnes večer je na programu první semifinálové klání Ligy mistrů. AC Milán čeká na Old Trafford peklo, vždyť  zde rudí ďáblové ve čtvrtfinále jiný italský tým AS Řím vypráskali přídělem 7:1. Milánský AC chce ale své krajany pomstít. "Naším úkolem je nyní udržet italský fotbal v Evropě na vrcholu," burcuje kouč AC Carlo Ancelotti.

A může mít úspěch. United o víkendu v lize jen remizovali s Middlesbrough, klub Sira Alexe Fergusona navíc trápí pořádná marodka. Mimo hru jsou Rio Ferdinand, Richardson, Gary Neville, Nemanja Vidič, Mikael Silvestre, Louis Saha a Park Ji-Sung.  „Právě teď hrajeme s dvanácti muži. Zbytek je zraněný," běduje Ferguson.

I tak je ale Manchester favoritem, který se může spolehnout především na dvě hvězdy. Christian Ronaldo byl dokonce vyhlášen nejlepším fotbalistou Anglie, v pohodě hraje i Wayne Roonye. Oba mladíci baží po úspěchu, proti ale bude zkušená obrana Milána vedená ostříleným harcovníkem Paolem Maldinim. "Když v roce 1985 debutoval, Ronaldovi bylo sedm měsíců a Roonye byl ještě v matčině břiše," píše ve svém úvodníku na uefa.com k semifinále Ligy mistrů Simon Hart z Manchesteru. Vedle Madiniho se v zadních řadách AC objeví i Marek Jankulovski.

Brity ovšem žene za výhrou i skutečnost, že v Lize mistrů AC Milán ještě nevyřadili. Oba celky se spolu ve vyřazovací části utkaly třikrát a vždy byli úspěšnější Italové. Ostatně i poslední celkový triumf "Reds" v Lize mistrů je už osm let starý, AC se z poháru radoval v roce 2003.

Přejde Chelsea přes Liverpool?

Druhé semifinále, které je na programu až ve středu, už je ryze anglické. Chelsea Petra Čecha  v něm přivítá svého semifinálového kata ze sezony 2004/05, kdy si Liverpool i s Milanem Barošem a Vladimírem Šmicerem v sestavě došel senzačně pro pohár. Tehdy o postupu Liverpoolu přes londýnský klub do finále rozhodl jediný gól.

Chlsea proto má o důvod víc udělat vše pro postup. "Chceme být šampiony," burcuje útočník Chelsea Didier Drogba. Chelsea totiž triumf v Lize mistrů stále chybí. Loni skončil tým z Londýna už v osmifinále, o rok dříve pak v semifinále. Pokaždé přitom prohrál s pozdějšími vítězi, loni s Barcelonou, předloni s Liverpoolem. V semifinále skončila Chelsea i v sezoně 2003/04, tehdy nestačila na poraženého finalistu Monaco. "Mužstvo získalo mnoho zkušeností, proč by nemohlo vyhrát?" ptá se Drogba.

Liverpool ale prožívá fotbalovou horečku, hráči mají po dvou letech znovu šanci zvednout nad hlavu nejcennější klubovou trofej v Evropě. "Porazili jsme Barcelonu, porazili jsme Eindhoven, chceme vyhrát znovu," vzkazuje na stránkách klubu obránce Steve Finnan.

Na rozdíl od dnešního zápasu je ve druhém semifinále mezi Chelsea a Liverpoolem o jedné věci jasno. Vítěz bude určitě z Anglie.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události