Hokej

Detroit podlehl Anaheimu 1:2 v prodloužení

Po čtyřech utkáních byl stav série 2-2, když oba soupeři dokázali vyhrát po jednom duelu na ledě soupeře. Pátý zápas této série tak budil veliké očekávání, který z těchto dvou soupeřů udělá ten důležitý krok znamenající pouhou jedinou výhru od účasti v samotném finále play-off 2007.

Samotný zápas začal hodně opatrně. Domácí kouč Mike Babcock rozdělil dvojici Pavel Dacjuk - Henrik Zetterberg, ovšem oba gólmani moc práce neměli - po 10-ti minutách hry byl poměr střel 3-3 a nejvýraznější řadou na ledě byl mladý hostující útok Correy Perry - Ryan Getzlaf - Dustin Penner, který si také ve 13. minutě vytvořil solidní tlak s několika šancemi. Jinak domácí hráči usedli na trestnou 4x, hosté pouze 1x a pokud by tento trend pokračoval i po této dvacetiminutovce, mohla by Rudá Křídla taková nedisciplovanost přijít poměrně draho. Tuto část hry vyhráli Red Wings na střely 11-8, ovšem poprvé se odcházelo z ledu za bezbrankového stavu 0:0.

Na úvod 2. třetiny to vypadalo, že vstřelit první branku zápasu se podaří hráčům Ducks - ti si totiž vytvořili několik šancí a hráči v rudém jakoby trochu zmírnili tempo. Ovšem přišla 27. minuta, Daniel Cleary našel na modré Andrease Lilju, ten si najel až na hranici kruhu a propálil cvšechno včetně gólmana J.-S. Giguera - 1:0. Na konci 28. minuty odjel na trestnou Todd Marchan, po svém návratu na led ovšem vyhodil puk mimo hrací plochu a za 10 vteřin po návratu putoval zpět na trestnou za zdržování hry. Ve 36. minutě hráli v početní výhodě 5 na 3 pro změnu hráči Red Wings, i když pouze 34 vteřin. Anaheim ale odolal a další branka nepadla. Ovšem poměr střel 15-3 ve prospěch domácích hráčů dává také malou nápovědu o tom, kdo ve druhé části hry diktoval tempo hry.

Do 3. třetiny vlétli hráči Ducks s jasnou snahou o vstřelení branky, která by vyrovnala skóre a dostala je zpět do hry. To, že musí víc střílet, bylo nad slunce jasné, protože 11 střel za 40 předchozícvh minut hry opravdu nebylo mnoho. Ve 44. minutě oslabil domácí mužstvo Andreas Lilja, ovšem uplynulo přesně 40 vteřin a na druhé straně fauloval Chris Pronger. Takže se hrálo 4 na 4. Na krátkou část následné domácí přesilovky naskočila dvojice Dacjuk - Zetterberg a formace Kačerů na oslabení se měla co ohánět, skóre se však neměnilo. V 54. minutě to v Joe Louis Aréně jen zahučelo - Niklas Lidstrom vystřelil a gólmana Giguera zachránila levá tyčka jeho branky. V 56. minutě odešel na trestnou hostující Joe Motzko a Detroit mohl svoje vedení pojistit. Ovšem 107 vteřin před koncem fauloval na druhé straně Pavel Dacjuk a šanci s výsledkem něco udělat dostali pro změnu Kačeři z Anaheimu. Trenér Randy Carlyle pohotově stáhnul na lavičku gólmana Giguera a Zetterberg po několika vteřinách nastřelil tyč prázdné hostující branky. Ovšem 47 vteřin před 3. sirénou se však hosté dočkali - Scott Niedermayr vypálil, do střely vložil hokejku Niklas Lidstrom a Dominik Hašek byl bezmocný - 1:1. Rozhodnout o vítězi tohoto duelu tak muselo prodloužení.

Po 5-ti minutách prodloužení vedli Kačeři na střely 4-0 a bylo jasně vidět, že je vyrovnávací branky opravdu hodně nabudila. V 8. minutě prodloužení se do útočné třetiny rozjel Danny Markov, Trevis Moen ho zahákoval a putoval na trestnou. Borci z Detroitu tlačili, snažili se rozhodnout ze všech sil, ale obranný val v bílo-zeleném odolal. O rozhodující moment se pak postaral na konci 12. minuty svojí chybou střelec úvodní branky Andreas Lilja - vyvážel puk zpoza vlastní branky, ovšem forčekující Andy McDonald ho úspěšně atakoval, puku se zmocnil v dnešním zápase spíše nenápadný Teemu Selanne a přesnou ranou nedal Haškovi v domácí brance šanci. Do Honda Centra v Anaheimu se tak celá série přesouvá za stavu 3-2 na zápasy pro Ducks a s Galaxií sport můžete být v noci z úterý na středu od 03:05 v přímém přenosu při tom.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události