Motorsport

Ferrari konečně vyhrálo, i když jen v testech

Alespoň záblesk naděje se objevil v boxech týmu Ferrari poslední den testů na britském okruhu v Silvesrtone. Po sérii tří závodů, v nichž piloti rudých vozů hleděli na záda svých konkurentů z McLarenu, má italská stáj na kontě alespoď dílčí úspěch. Felipe Massa byl totiž nejrychlejší ve třetím dnu testovacích jízd na okruhu v Silvesrtone.

Novinky se osvědčily?

Ferrari vyzkoušelo v Silverstone několik aerodynamických i mechanickách novinek a už výsledky druhého testovacího dne, v němž byl Kimi Räikkönen druhý nejrychlejší, naznačily, že by mohlo jít o krok správným směrem. Čtvrteční časy Felipe Massy to jen potvrdily.

Jenomže ani tak nemohou být u Ferrari spokojeni, Massův monopost totiž dvakrát způsobil přerušení testů. Jednou pilot vyjel mimo trať a podruhé ho zastavily problémy se zavěšením kol.

Alonso trávil čas v garážích

McLaren dal první dva dny šanci testovacímu jezdci Pedru de la Rosovi, na poslední den už ale usadil do kokpitu Fernanda Alonsa. Jediným, kdo se tak nezapojil do testování, byl Lewis Hamilton, který se pro změnu věnoval charitě, když v centru Londýna jezdil na své motokáře z mládí. Ta byla nakonec vydražena za 42 tisíc liber, peníze jsou na dobročinné účely.

Mezi tím ovšem Alonso na okruhu v Silverstone ujel jen osmapadesát kol. Víc mu nedovolila technika, jeho monopost totiž více než hodinu a půl opravovali mechanici v garáži. I tak si ale Španěl dojel pro třetí nejrychlejší čas.

Mezi něj a Massu se vklínil pouze Nico Rosberg na Williamsu, jemuž částečně zmoklé testování docela sedlo. I přes déšť odjel celkem 98 kol, druhý nejvyšší počet ze všech. Více toho stihl jen Nelson Piquet mladší s Renaultem, který  Silverstone obkroužil celkem sto osmkrát.

Spyker měl problémy 

Naopak pouze pět kol stihl testovací pilot Spykeru Giedo van der Garde a o mnoho lépe nedopadl ani jeho stájový kolega Christijan Albers. V barvách BMW i potřetí testoval Timo Glock a na starosti měl tentokrát především pneumatiky a aerodynamiku. Podle oficiálních týmových stánek k všeobecné spokojenosti.

Honda a Super Aguri v izolaci

Jediné dva týmy, které do Silverstone nedorazily, byly Honda a Super Aguri. Ty se sešly pro změnu ve španělském Jerezu, kde testovaly odděleně od konkurence. V kokpitu Hondy tentokrát seděl především Christian Klien, Jenson Button, jenž si stěžoval na bolesti zad, usedl za volant jen ve čtvrtek. I tak byl ale rychlejší, než jeho soupeř Anthony Davidson, který ve čtvrtek vystřídal pro změnu nového testovacího jezdce Super Aguri Jamese Rossitera. Pravdou ovšem je, ža Davidson se soustředil především na trénink startů, kdežto Honda zkoušela nové mechanické díly.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události