Fotbal

Slavia v novém Edenu přivítala Mikuláše

Slavia v novém Edenu přivítala Mikuláše

Budoucí fotbalový svatostánek Slavie Praha se dnes poprvé otevřel veřenosti. Přestože v Edenu zatím stojí hrubá stavba, prvních zhruba tři sta návštěvníků už mělo možnost si prohlédnout jeho útroby. To vše v rámci speciální mikulášské akce, jejíž celý výtěžek byl věnován na dobročinné účely Klinice dětské hematoonkologie – transplantační jednotce Fakultní nemocnice Motol.


Zájemci zaplnili klubové patro

Milukáši a čerti byli ve středu odpoledne ve slávistické aréně všude. Vítali návštěvníky přímo u vchodu a dárky dětem rozdávali i v budoucím klubovém patře, které se stalo dějištěm celé oslavy. Té se zúčastnila celá řada osobností včetně filmového kameramana Miroslava Ondříčka. "Když jsme tady bourali první stožár, akorát vycházelo slunce. Všichni se mi tehdy smáli, když jsem říkal, že nám vychází, aby posvítilo na světlou budoucnost Slavie," prohlásil Ondříček, který prý už se těší, až se bude na stadionu poprvé hrát fotbal.

Na charitu přes dvě stě tisích

Mezi těmi, kteří oficiálně zahájili první společenskou akci v budoucím fotbalovém svatostánku byl i fotbalista Vladimír Šmicer. "Když jsem ve Slavii začínal, už se mluvilo o stadionu a když se začalo bourat, říkal jsem si, že si tu zahraju. Ale že ho snad budu otevírat po jedenácti letech v cizině mě opravdu nenapadlo," smál se Šmicer. I on se prý už nemůže dočkat, až se tu bude hrát. "Podívej, támhle bude branka soupeře a do ní budeme dávat góly," ukazoval svému synovi.

Klinice dětské hematoonkologie nakonec slávistický Mikuláš vynesl oficiálně dvě stě tisíc korun, dalších jedenatřicet předal zástupkyni nemocnice Vladimír Šmicer v ústraní v hotovosti. "Tohle je od kluků z týmu, vybrali jsme to mezi sebou v kabině," prohodil, když předával balíček bankovek.

Další akcí derby? 

Příští akcí v Edenu by prý už měl být zahajovací zápas. Hovoří se o jarním derby Slavie se Spartou, které je na programu 29. března 2008. "Bylo by to úžasné začínat takovým zápasem," přeje si Šmicer a kapitán Slavie Stanislav Vlček zachází ještě dál: "A příští sezonu si tu zahrajeme i Ligu mistrů." Bývalá legenda Slavie František veselý je ale trochu skeptik: "Viděl bych to spíš na léto, mám dojem, že se to do března nestihne."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události