Sport

Ve Špindlu pojede o zlato i Záhrobská

Nejlepší světové lyžařky se první lednový víkend sejdou v Čechách. Krkonošský Špindlerův Mlýn totiž bude 5. a 6. ledna dějištěm Světového poháru v alpském lyžování žen. Diváci se mají na co těšit, na programu totiž bude i parádní disciplína české jedničky Šárky Záhrobské slalom.

Špindl je připraven

Areál pro světový pohár už je téměř připraven. "Na černé sjezdovce leží minimálně půl metru v celé šíři, někde je i metr až metr a půl sněhu, což je asi 66,5 tisíce kubíků sněhu, přepočteno na náklaďáky by to činilo asi 11 kilometrů tatrovek," uvedl místopředseda organizačního výboru Jiří Beran. Až do 27. prosince přitom bude sjezdovka otevřena až do 27. prosince, poté se až do 6. ledna uzavře jen pro závodníky.

V horních partiích tratě prý sice momentálně svítí slunce a teploty jsou nad bodem mrazu, trať to prý ale neohrozí. "Je nízká vlhkost, proto by trať měla být v pořádku," dodal Beran. 

Na startu i Záhrobská 

Čeští fanoušci se mohou těšit především na účast úřadující mistryně světa ve slalomu Šárky Záhrobské. "Bude to fajn, těším se, že se bude závodit doma, i když tam na mě bude vyvíjen asi mnohem větší tlak," vzkazovala už před startem sezony lyžařka.  "Bude tam spousta lidí, novinářů a vůbec všech, co už mě znají. Asi budu středem pozornosti a v tom to bude jiné. Ale zase se pojede na sjezdovce, kterou znám a mám na ní hodně natrénováno," dodala.  

"V každém závodě bude startovat celkem šest českých reprezentantek, kromě Záhrobské například Lucie Hrstková, Eva Kurfürstová nebo Petra Zakouřilová," prozradil generální sekretář závodu Aleš Krýzl.

Svaz věří v dobré výsledky

Díky výsledkům Šárky Záhrobské si lyžařský svaz slibuje slušné výsledky. "Myslím, že se lidé mají na co těšit. Její výsledky jsou opravdu zajímavé," doplnil předseda úseku alpských disciplín Českého svazu lyžařů Miroslav Jarouš.

Program závodů Světového poháru

Sobora 5. ledna - obří slalom

1. kolo: 9.30 hod.

2. kolo: 12.30 hod.

Neděle 6. ledna - slalom

1. kolo: 9.30 hod.

2. kolo: 12.15 hod.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události