Fotbal

Řecko prohrálo s Ruskem a balí kufry

Ačkoliv je řeč o Řecku, tak fráze kde že loňské sněhy jsou, je více než na místě.

Na minulém evropském šampionátu přiváděla úporná obrana svěřenců trenéra Rehhagela své soupeře k šílenství. V Rakousku a Švýcarsku je kdysi neprůchodná defenzivní hráz děravá jak řešeto.


V existenčním zápase o setrvání na šampionátu si to mohli vyzkoušet Rusové. Vyhráli sice pouze 1:0, ale branek mohli vstřelit mnohem víc.

Rusům daroval gól Nikopolidis

V první šanci se Pavljučenko, který tvrdou střelou pod břevno donutil k prvnímu těžšímu zákroku brankáře Nikopolidise. Po sérii ruských šancí zvedali hráči sborné ruce nad hlavu až v 33. minutě.


Vděčí za to tak trochu paradoxně jednomu z nejzkušenějších řeckých hráčů, brankáři Nikopolidisovi. Ten vyběhl nesmyslně mimo brankové území za Semakem, který obloučkem poslal míč podél řeckého brankářena nohu Zyrjanovovi. Ten už měl práci lehkou.

Rudá smršť ve druhém poločase gól nepřinesla

V jedné z ojedinělých řeckých šancí se krátce po začátku druhého poločasu ocitl Charisteas. Naložil s ní však mizerně. Stejně neefektivní byli v řešení útočných akcí i Rusové. V roli mizerného zakončovatele se představil hlavně Pavljušenko, který snad Řekům ani nechtěl dát gól.


Mužstvo z jihu Evropy se nakonec nezmohlo ani na jakýkoliv náznak závěrečného náporu. Rusko se díky vítězství vrací do boje o postup do čtvrtfinále. Svede ho se Švédskem, kterému však stačí pouze remíza.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události