Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Autobus přepravoval převážně děti
14.03.
Srážka s traktorem

Autobus s dětmi boural! Ve škole jich záchranáři ošetřili třináct!

Celkem třináct dětí ošetřili ve čtvrtek ráno jihomoravští záchranáři na Břeclavsku. Jeli za nimi do školy poté, co se autobus, který je vezl, v Moravské Nové Vsi srazil s projíždějícím traktorem.

Brazilská škola, kde došlo k útoku
aktualizováno 13.03.
Útok v Brazílii

Dva mladíci začali střílet ve škole, zabili 5 žáků, učitele a pak i sebe

Osm lidských životů si ve středu dopoledne místního času vyžádala střelba na střední škole profesora Raula Brasila ve městě Suzano na předměstí Sao Paula. V budově podle prvotních informací začali střílet dva mladíci. Zabili pět studentů, učitele a pak sami spáchali sebevraždu.

Školní jídelna
10.03.
Školní jídelny

Děti jsou líné krájet i obírat maso! V koši končí 240 tun jídla denně

Až 240 tun jídla ze školních jídelen končí denně v popelnicích. Podle odborníků jsou děti čím dál vybíravější a často i líné, a to třeba i používat příbor. Například maso tak raději vyhodí, než aby si ho nakrájeli. Na vině jsou prý také rodiče, kteří méně vaří a nevedou prý děti k tomu, aby si jídla vážily.

Prásk.tv píše:

Meghan Markle a princezna Diana - 1
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Děti ve Venezuele
aktualizováno 07.03.
cesta do školy

Venezuelská krize ohrožuje i děti! Překročením hranic riskují životy

Politická krize ve Venezuele se nadále prohlubuje. Dopad už má na tamní děti. Ty musí docházet do škol v sousední Kolumbii. Překročením hranic přitom každý den riskují své životy.

Dítě před školou
04.03.
kuriozita na kladensku

Děti stály před zavřenou školou! Rodiče nevěděli, že jsou prázdniny

Kuriózní případ řešili v pondělí strážníci v Kladně, kdy jim na tísňovou linku zavolala žena, že před jednou školou stojí dvě děti úplně samotné. Hlídka poté zjistila, že jejich rodiče zapomněli na to, že jsou jarní prázdniny. Strážníci pak museli děti odvést až domů.

Řemeslník
aktualizováno 23.02.
nezájem o studium

Zedník si vydělá i víc než člověk s vysokou. I tak je jich stále méně!

Asociace malých a středních podnikatelů varuje před možným kolapsem ve stavebnictví. Na trhu chybí aktuálně 200 000 řemeslníků a v červnu, kdy bude stavební sezóna v plném proudu, jich bude chybět možná až půl milionu. O výuku řemesel není zájem, přitom si vyučení vydělají mnohdy více než lidé s titulem.

Dítě s lahví vody
aktualizováno 23.02.
Devítiletý mstitel

Drsná pomsta za šikanu. Chlapec dostal 25 spolužáků do nemocnice

Malý turecký travič si za cíl vybral své spolužáky, kteří jej šikanovali. Do pití jim nalil lepidlo. V nemocnici skončilo 25 dětí, žádnému se nic vážného nestalo. Policie případ odložila.

Matka vede dítě do školy
aktualizováno 18.02.
změna zákona

Francie chystá revoluci na školách! Pojem matka a otec zmizí

Francouzská vláda chce zavést nové právo, které by ze škol odstranilo slovo matka a otec. Místo něho by děti používaly "rodič 1" a "rodič 2". Cílem je podle vlády zamezit útočení proti rodičům stejného pohlaví.

Hasiči u ruské továrny v Dzeržinsku po výbuchu
aktualizováno 16.02.
nehoda bez obětí

V Petrohradu se zřítila budova univerzity. Z trosek vyvedli 81 lidí

Část univerzitní budovy v ruském Petrohradu se zřítila. Ruská média citovala svědky, podle nichž bylo v troskách několik lidí. Na místě pracují desítky záchranářů. Mluvčí později potvrdil, že se povedlo všech 81 osob vyvést bez zranění z budovy ven.

2245278
14.02.

VIDEO: Pohyb jako zábava: Ředitel čínské základky roztančil své žáky

Hitem na sociálních sítích se teď stalo video z jedné čínské základní školy. Na něm ředitel rozjede se svými žáky moderní tanec, se kterým byste mohli být za hvězdy parketu každého tanečního klubu. A sázka na tancování se řediteli vyplatila.