Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jízdenka Českých drah
24.10.
návrh vlády

Revoluce v cestování: Na jednu jízdenku se svezete všemi vlaky!

V Česku by mohl být zaveden systém jednotných jízdenek na železnici. Stát chce umožnit cestujícím využívat vlaky více dopravců při jedné cestě na jedinou jízdenku, a postoupit tak při liberalizaci trhu. Vyplývá to z návrhu novely zákona o drahách, který dnes schválila vláda.

Školka
19.03.
prodělečná centra

Centra pro opuštěné děti chtějí stávkovat. Stát jim neplatí dost

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP), mezi která patří i Klokánci, vyhrožují stávkou. Kvůli současnému způsobu financování se totiž každý měsíc dostávají do existenčních problémů a hrozí, že se o týrané nebo zanedbané děti nebudou moci postarat. Zařízení ve Frýdku-Místku už kvůli tomu pozastavilo činnost.

Miloš Zeman v Čapím hnízdě - 11
aktualizováno 28.04.
návštěva prezidenta

Zeman s dětmi na Čapím hnízdě. Pokřtil klokana svou přezdívkou

Podivuhodná sestava se dnes sešla na kontroverzní farmě Čapí hnízdo. Její majitel, ministr financí Andrej Babiš, přivítal prezidenta Miloše Zemana a také děti z Klokánků. Jim se Babiš rozhodl věnovat milion korun.

Prásk.tv píše:

Barbie dětem vydělaly pořádný balík! - 1
čtěte o tématu Klokánek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Klokánek
aktualizováno 30.03.
nová naděje

Klokánky jsou zachráněny! Od státu dostanou 20 milionů korun

Fond ohrožených dětí (FOD) dostane mimořádnou dotaci 20 milionů korun na provoz svých klokánků pro děti v tísni. Pomoc pro tyto dětské azylové domy schválila dnes vláda.

Uprchlíci
aktualizováno 27.08.
tajemný milionář

Na migranty peníze jsou, na děti ne. Klokánky zachránil až sponzor

Zařízení pro týrané a ohrožené děti, které jsou známé taky jako klokánky, řeší už delší dobu vážný problém. Dostaly se do značných finančních potíží a žádaly vládu o dotaci. Jenže ta miliónový příspěvek zamítla. Až pomoc sponzorů dokázala Klokánky zachránit.

Klokánek
20.08.
co bude dál?

Klokánky peníze nedostanou! Vláda zamítla dotaci 20 milionů

Fond ohrožených dětí (FOD) a jeho klokánky nedostanou mimořádnou dotaci 20 milionů korun. Rozdílem dvou hlasů o tom dnes podle informací rozhodla vláda.

Klokánek
29.07.
Peníze nebudou

Klokánkům zatím nepomůžeme, rozhodli ministři! Proč?

Vláda se dnes podle informací ČTK nedohodla na mimořádné podpoře Fondu ohrožených dětí (FOD). Po organizaci, která provozuje klokánky pro děti v tísni, bude chtít plán restrukturalizace, pak se k věci vrátí.

Miloš Zeman
aktualizováno 28.07.
Prezident se zlobí

Zeman se opřel do vlády! Na české děti nemáme, na uprchlíky ano?

Prezident Miloš Zeman ústy svého mluvčího Jiřího Ovčáčka zpražil vládu. Vadí mu, že nedokáže najít 30 milionů korun pro "české děti z Klokánků", ale na uprchlíky peníze najde. Fond ohrožených dětí, které Klokánky provozuje, dluží desítky milionů korun.

Klokánek
aktualizováno 21.07.
děti by ztratily domov

Klokánky mají velké dluhy a hrozí jim zánik. Vláda s tím nic nedělá

Zařízení pro týrané a ohrožené děti, které jsou známé taky jako Klokánky, řeší vážný problém. Dostaly se do značných finančních potíží a žádají vládu o dotaci. Ta ale jednání o jejich budoucnosti stále odkládá.

Polepšovna na karlovarsku
aktualizováno 22.05.
Osm dětí zbytečně v ústavu!

Chyba úředníků. Bezproblémové děti poslali do pasťáku

Kvůli hrubé chybě úředníků ústeckého magistrátu skončilo 8 sourozenců v ústavu pro problémovou mládež, upozornilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Jinde nebylo místo a tak je poslali do výchovného ústavu ve Žluticích na Karlovarsku.