APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Janek Kroupa ON-LINE: I neohrožený novinář má někdy strach

Českou politickou scénou zmítá aféra exposlance ODS Jana Moravy. Hostem našeho ON-LINE rozhovoru byl dnes od 20:00 do 21:00 reportér naší televize Janek Kroupa.

Janek Kroupa je zkušeným investigativním novinářem. Jeho nejnovějším sólokaprem je kauza poslance ODS Jana Moravy. Ten se v pondělí vzdal poslaneckého mandátu.


Investigativní reportér nemá lehký život. Janek Kroupa ale má pro strach uděláno. „O život svůj a svých blízkých se pochopitelně bojím. Zatím mám ale dojem, že to tu není tak strašné, aby nám něco hrozilo,“ reagoval Kroupa.


Novinář se zdráhal hodnotit jednání jednotlivých aktérů aféry. „Reportáž jsme točili v době, kdy se politici mezi sebou napadají a obviňují se z korupce, vydírání. Pokusili jsem se do toho zajímavého společenství proniknout. Z mého pohledu samotné fotky nic nedokazují. Staly se jen vstupenkou k tomu, abychom se dozvěděli něco víc o tom, jak to funguje v pozadí. To se nám myslím podařilo,“ napsal Kroupa.



Kroupa se domluvil s rebelujícím poslancem ODS Vlastimilem Tlustým, že mu bude dělat volavku. Údajně diskreditující fotografie Tlustého s dívkou ve vaně se dostaly do rukou ambiciózního poslance Moravy.


Morava se ale u fotek Tlustého nezastavil. Chtěl se nechat zvěčnit na vycházce s dcerou poslankyně zelených Olgy Zubové. Snímky měly donutit rebelující poslankyni, aby hlasovala společně s vládní koalicí.


Je aféra poslance Moravy pouze špičkou ledovce v naší politice? Souhlasí novinář s názorem premiéra Topolánka, podle kterého je na vině rebel Tlustý? Je Morava viníkem, nebo spíš obětí aféry? Tyto a další dotazy můžete položit i vy.


Stačí kliknout sem: OTÁZKY PRO JANKA KROUPU


Rozhovor

tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz