APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Čtvrtého Terminátora ozvučí Danny Elfman, autor znělky Simpsonů

Americký skladatel Danny Elfman svou hudbou doprovodí čtvrté pokračování kultovní filmové sci-fi ságy Terminátor.

Elfman má již údajně dokončeny první hudební návrhy. Fanoušky původní trilogie však překvapil tvrzením, že nevylučuje absenci hudebního motivu Brada Fiedela, který je pro mnohé příznivce nedílnou součástí Terminátora. "Pokud bude Fiedelův motiv do celkové koncepce zapadat, použiju jej. Pokud ne, obejdu se i bez něj," uvedl Elfman.


Úvodní melodie z Terminátora 2 od Brada Fiedela




Snímek Terminator Salvation patří k nejočekávanějším titulům letošního roku. V jeho obsazení sice poprvé nefiguruje Arnold Schwarzenegger, ale producenti diváky lákají na Christiana Balea, který ztvárnil Batmana v komiksové adaptaci Temný rytíř.


Režie se po Jamesi Cameronovi a Jonathanu Mostowi ujal McG. Premiéra čtvrtého Terminátora je stanovena na počátek června.


Největší "fláky" Dannyho Elfmana




Danny Elfman patří mezi nejaktivnější hollywoodské skladatele a od roku 1980 se podílel již na 67 filmech. Je stálým spolupracovníkem režiséra Tima Burtona, s nímž se podílel na filmech Ukradené Vánoce, Planeta opic, Ospalá díra či Karlík a továrna na čokoládu.


Za hudbu ke snímkům Muži v černém, Dobrý Will Hunting a Velká ryba byl nominován na Oscara.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz