Takhle slavné jméno ještě Le Mans nestartovalo. Tím, kdo vypustí na trať závodní vozy bude současný šéf značky Fiat, a tedy i Ferrari, Luca di Montezemolo.
Mezi startujícími vozy bude deset Ferrari F430, ale pravděpodobně nedojdou žádného velkého vítězství, kterým by oslavily šedesátileté výročí toho prvního. Takže musí tenhle významný mezník v dějinách Ferrari obstarat někdo jiný. Montezemolo tak připomene závodníky Luiga Chinettiho a lorda Selsdona, kteří v roce 1949 pilotovali vůbec první 166 MM Barchetta, vítěze tohoto slavného závodu.
Ferrari má na svém kontě ještě dalších vítězství, která od roku 1949 do 1965 posbírali dva závodníci – Jochen Rindt a Masten Gregory. Na ně samozřejmě Montezemolo také vzpomene. A ještě něco – říká se, že šéf automobilky na závod přijede ve voze 166 MM Barchetta, který dnes stojí v muzeu Ferrari. Takže pokud se vypravíte do severní Itálie tento víkend a budete chtít navštívit Maranello, v muzeu na tohle auto asi nenarazíte.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz