Zpravodajství

Náklad vysypaný z kamionu zatarasil dálnici D1

Vysypaný náklad po nehodě kamionu zavinil v úterý nad ránem uzavření dálnice D1 na 137. kilometru ve směru na Brno.

Po čtvrt na deset byly uzavřeny kvůli vyprošťování kamionu oba pruhy dálnice. Od půl jedenácté je kominikace opět v obou směrech průjezdná.


Nehoda se stala kolem půl třetí v noci u obce Stránecká Zhoř v okrese Žďár nad Sázavou. Odstranění následků havárie trvalo osm hodin.


"Těžké zranění utrpěl pětatřicetiletý spolujezdec, kterého s poraněním pánve odvezla sanitka do nemocnice v Brně-Bohunicích. Devětadvacetiletý řidič kamionu byl zraněn lehce. S pohmožděním hrudníku skončil v třebíčské nemocnici," sdělil agentuře Mediafax mluvčí krajské záchranky Miroslav Havlík.


"Z havarovaného nákladního vozidla se vysypal náklad a unikly provozní kapaliny, nikdo nebyl zraněn," řekl policista. Kamion vezl kovové součástky, upřesnil z místa reportér TV Nova. 

"Kamion je zcela nepojízdný, protože si při nehodě urazil téměř všechna kola," řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.


Příčina nehody je předmětem vyšetřování. Zřejmě ji ale zavinil mikrospánek řidiče nebo nepřiměřená rychlost v místě omezení. Kamion se opřel o betonové zábrany a zadní částí skončil ve svahu.


Policisté dopravu kolem místa nehody odkláněli na vedlejší komunikace. Na dálnici i vedlejších silnicích se tvořily kolony.

 

V místě nehody se na dálnici mezi 137. a 134. kilometrem opravuje povrch dálnice, provoz je tam převeden do jednoho pruhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz