Žena zemřela po srážce s dodávkou. Muž přišel o víkendu o život při nehodě fiatu, který narazil do stromu.
Tragická nehoda se stala v pondělí před devátou hodinou ráno u Vladislavi na Třebíčsku. Po čelním střetu dodávky s osobním autem tam zahynula třiačtyřicetiletá žena.
"Dodávka dostala smyk, přejela do protisměru a po odražení od svodidel se čelně střetla s protijedoucím vozem Chevrolet Spark. Jeho řidička po srážce na místě zemřela,“ řekla mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.
Třiačtyřicetiletý spolujezdec a dvaadvacetiletý řidič dodávky byly transportování s těžkým zraněním do brněnské fakultní nemocnice," uvedla mluvčí.
Opilec bez řidičáku zabil spolujezdce
Dvacetiletý řidič nezvládl v sobotu v noci u Újezdu u Rosic na Brněnsku ve vysoké rychlosti řízení fiatu a havaroval. Náraz byl podle slov policejního mluvčího Bohumila Maláška tak silný, že neovladatelné auto přerazilo strom a zastavilo se až o druhý kmen.
"Viník tragické nehody nadýchal skoro promile alkoholu. Za volantem se navíc objevil navzdory soudnímu zákazu řízení," řekl Malášek s tím, že řidič i další spolujezdec vyvázli s lehkými zraněními.
Opilec nadýchal skoro dvě promile
O pár hodin později vyšetřovali policisté dopravní nehodu v Zakřanech, jen o několik kilometrů dál. Řidič osobního auta tam hodinu po půlnoci správně neodhadl rychlost a vzdálenost protijedoucího vozidla a narazil do zaparkovaného osobního auta.
"Policisté měli hned po příjezdu na místo nehody o její příčině jasno. Řidič nadýchal 1,69 promile," konstatoval Malášek s tím, že při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz