Zpravodajství

OBRAZEM: Nové snímky útoků z 11. září 2001

Na internetu se objevily dosud nikdy neviděné snímky teroristického útoku z 11. září 2001.

Světové zpravodajské servery přinesly více než desítku leteckých snímků z 11. září 2001, které dokumentují teroristický útok, kdy byla civilní letadla použita jako zbraň.


Snímky získala americká stanice ABC, když o ně požádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Jde o snímky pořízené z newyorských policejních vrtulníků.


Na rozdíl od dříve zveřejňěných záběrů, kde letecký snímek znamenal záběr satelitní, jsou tyto snímky z mnohem větší blízkosti a přitom zabírají velkou oblast, takže je na nich jasně vidět, jak po pádu budov Světového obchodního centra celý Manhattan zahalila mračna prachu.


I když od samotného útoku na věže Světového obchodního centra a Pentagon uplynulo už více než osm let, Američané si tragédii, která stála životy tisíce lidí a miliardy dolarů, připomínají dodnes. Letošek nebyl výjimkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz