Zpravodajství

Sněžit bude i o víkendu. Od pondělí až -15 °C

O víkendu by měly napadnout další centimetry sněhu. Teploty se budou držet pod nulou. Další týden přituhne.

Po sněhové vánici, která se přes Česko přehnala ze středy na čtvrtek, si dá počasí chvíli pauzu. I když ani o víkendu by nemělo přestat sněžit, napadne od pátku do neděle jen několik centimetrů. Teploty se budou držet pod nulou. Další týden ale přituhne. Teploty místy klesnou až k minus 15 stupňům.


Podívejte se, jak to dnes klouzalo na silnicích:

Chumelenice v noci na čtvrtek zasáhla hlavně jihozápad republiky, například v Českých Budějovicích připadlo deset centimetrů sněhu, v Karlových Varech 11 centimetrů. "Ve Čtvrtek může ještě připadnout do pěti centimetrů, v pátek v nížinách další jeden až pět centimetrů, na horách kolem deseti centimetrů," uvedl Český hydrometeorologický na svém webu.

 

ČTĚTE TAKÉ: V noci přijde vichr a chumelenice, napadne až 20 cm

 

“V pátek očekáváme převážně zataženo, na většině území s občasným sněžením,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Ranní teploty klesnou v pátek na minus 7 až minus 3 stupně Celsia, odpolední se zastaví na minus 4 až nule.

“Také v noci na sobotu se budeme setkávat s občasným sněžením, srážkové úhrny se zastaví na šesti centimetrech. Během víkendu očekáváme místy občasné sněžení, denně napadne kolem pěti centimetrů,“ uvedla Honsová.

 

Sobotní ranní teploty budou klesat na minus 4 až minus 8 stupňů, odpolední se zastaví na minus 4 až nule. V sobotu meteorologové očekávají zataženo, místy s občasným sněžením.

Nedělní ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí od minus 5 do minus 9 stupňů Celsia, odpolední se zastaví na minus 5 až minus 1 stupeň. Obloha bude v neděli oblačná až zatažená, místy s občasným sněžením.

 

Inverze v příštím týdnu

 

“Začátek příštího týdne bude ve znamení inverzního charakteru počasí. Očekáváme převážně zataženo nízkou oblačností a mlhavo, pouze ojediněle polojasno. Ojediněle bude slabě sněžit,“ prozradila meteoroložka.

 

Ranní teploty se budou začátkem příštího týdne pohybovat od minus 6 do minus 10 stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti mohou ale klesnout až na minus 15 stupňů, denní se zastaví na minus 5 až minus 1 stupni Celsia.

 

Dlouhodobou předpověď počasí najdete TADY.

 

Sníh leží v současnosti na celém území, podle posledního měření je ho v přepočtu kolem 66 litrů na metr čtvereční. Nejvíc sněhu je tradičně na horách, třeba Velký Javor na Šumavě hlásí 142 centimetrů, krkonošská Labská bouda pak 121 centimetrů. Nejvyšší denní teploty by přitom měly nad nulu vyšplhat možná až koncem příštího týdne, vrstva sněhu se tak zřejmě udrží.

 


 

gib, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz