Zpravodajství

Řecko zatím MMF o pomoc nežádá

Šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn prohlásil, že Řecko nepožádalo MMF o pomoc a zatím nevykazuje známky potřeby okamžité záchrany. Tuto informaci v pondělí přinesla agentura Reuters.

Lídři Evropské unie se minulý týden na summitu dohodli na vytvoření záchranné sítě na pomoc zadluženému Řecku. Nicméně Strauss-Kahn prohlásil, že v současné době nejsou patrné žádné známky, že by Atény potřebovaly obdobnou pomoc. "Jsme připraveni Řecku pomoci, ale je jasné, že dnes není jisté, zda pomoc bude naprosto nutná," míní Strauss-Kahn.

 

Výkonný ředitel MMF nicméně doufá, že Řecko nebude potřebovat pomoc z vnější. Nicméně řecké problémy ukázaly na problematiku dodržování rozpočtových pravidel v eurozóně. "Potřebujete cukr a bič. Ale obávám se, že prozatím máme pouze cukr," uvedl Strauss-Kahn.

 

Šéf MMF zopakoval, že EU potřebuje vytvořit mechanismus, který by zlepšil možnosti dohledu nad členskými státy a zajistil, aby byla respektována rozpočtová pravidla. "I kdyby Atény nakonec o pomoc nepožádaly, je třeba posílit mechanismus vnitřní kontroly rozpočtových pravidel," uzavřel Strauss-Kahn.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz