Zpravodajství

Kriminalisté na Olomoucku stíhají ženu za osmimilionový úvěrový podvod

Kriminalisté na Olomoucku stíhají ženu za osmimilionový úvěrový podvod
Zdroj: Jindřich Kodíček

Policie obvinila šestadvacetiletou bývalou zaměstnankyni družstevní záložny na Olomoucku z úvěrového podvodu přesahujícího osm milionů korun.

Informoval o tom mluvčí krajských policistů Michal Pižurin.
 

"Žena ze záložny odčerpávala finanční hotovost minimálně od března 2007 do září 2009,“ řekl Pižurin. "Využila přitom znalosti metodiky poskytování úvěrů a rozšiřování kontokorentních rámců k běžným účtům,“ pokračoval mluvčí. Podle jeho slov pachatelka fiktivně vyhotovovala úvěrové smlouvy s existujícími klienty, kteří však o tom nevěděli. Šlo především o bývalé členy záložny.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Hrála si na pečovatelku. Okradla staroušky o půl milionu
 

Kriminalisté zjistili, že peníze, které pachatelka získala z trestné činnosti, využila například na nákup osobního automobilu BMW, jezdeckých koní, pozemku nebo na zahraniční zájezdy. Zbývající prostředky užila k financování fiktivních úvěrových smluv.
 

Krajští kriminalisté obvinili někdejší zaměstnankyni záložny ze zločinu úvěrového podvodu. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Obviněná se k činu doznala.
 

"Majetek nabytý trestnou činností byl ženě odňat a z jeho prodeje se záložně způsobená škoda uhradí,“ konstatoval Pižurin. Policie stíhá pachatelku na svobodě.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz