Zpravodajství

Kriminalisté na Olomoucku stíhají ženu za osmimilionový úvěrový podvod

Kriminalisté na Olomoucku stíhají ženu za osmimilionový úvěrový podvod
Zdroj: Jindřich Kodíček

Policie obvinila šestadvacetiletou bývalou zaměstnankyni družstevní záložny na Olomoucku z úvěrového podvodu přesahujícího osm milionů korun.

Informoval o tom mluvčí krajských policistů Michal Pižurin.
 

"Žena ze záložny odčerpávala finanční hotovost minimálně od března 2007 do září 2009,“ řekl Pižurin. "Využila přitom znalosti metodiky poskytování úvěrů a rozšiřování kontokorentních rámců k běžným účtům,“ pokračoval mluvčí. Podle jeho slov pachatelka fiktivně vyhotovovala úvěrové smlouvy s existujícími klienty, kteří však o tom nevěděli. Šlo především o bývalé členy záložny.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Hrála si na pečovatelku. Okradla staroušky o půl milionu
 

Kriminalisté zjistili, že peníze, které pachatelka získala z trestné činnosti, využila například na nákup osobního automobilu BMW, jezdeckých koní, pozemku nebo na zahraniční zájezdy. Zbývající prostředky užila k financování fiktivních úvěrových smluv.
 

Krajští kriminalisté obvinili někdejší zaměstnankyni záložny ze zločinu úvěrového podvodu. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Obviněná se k činu doznala.
 

"Majetek nabytý trestnou činností byl ženě odňat a z jeho prodeje se záložně způsobená škoda uhradí,“ konstatoval Pižurin. Policie stíhá pachatelku na svobodě.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz