Zpravodajství

Pozor na umělý plátek rozkrojeného jablka, inspekce zakázala jeho prodej

Výrobek je nebezpečný zejména pro děti, které mohou polystyren snadno rozkousat a spolknout. Inspekce stahuje výrobek z trhu.

Realistická imitace plátku rozkrojeného jablka je vyrobena z polystyrenu. Se skutečným plátkem jablka je snadno zaměnitelná jak vzhledem, tak i velikostí, tvarem i barvou.

"Výrobek je nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou, a proto ho Česká obchodní inspekce stahuje z prodeje," řekl mluvčí inspekce Tomáš Vozáb.

Realistické napodobeniny ovoce byly prodány volně bez obalu. Výrobky nebyly v době kontroly opatřeny žádnými informacemi o výrobci, dovozci či dodavateli. Nebyly opatřeny žádným způsobem informací o užití výrobku. Dovozce ani výrobce se nepodařilo při kontrole zjistit.

Česká obchodní inspekce při testování zjistila, že z uvedené napodobeniny ovoce mohou děti oddělit (ukousnout) malou část (kousek plátku) a vložit je do úst, rozkousat a spolknout. Mohly by se udusit případně si přivodit zažívací potíže.

muf, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz