Zpravodajství

Léto v pražské zoo: přijďte se podívat na orangutany

Začínají Prázdniny na ostrovech – letní projekt pražské zoo. Každý prázdninový víkend bude zaměřen na jiný ostrov či souostroví. Přijďte se podívat už příští týden na orangutany.

Pražská zoo si na 6. července připravila následující program:

Seznamte se s Kamou!
Prvního orangutana narozeného v České republice (v r. 1971), jednu ze zvířecích osobností právě probíhající reklamní kampaně SEZNAMTE SE!, představí jeho dlouholetá chovatelka Denisa Ryšková.
Pavilon Indonéská džungle, vnitřní expozice orangutanů
11.00

Upita slaví 25. narozeniny
Přijďte popřát Kamově partnerce! Mezi gratulanty bude i "nejznámější Indonézan v České republice“ Rony Marten!
Pavilon Indonéská džungle, venkovní expozice orangutanů
15.00

Indonéské tance
Víte, jak se tančí v domovině orangutanů? Soubor SEKAR MELATI působící při Indonéském velvyslanectví v ČR Vám představí tance ze Sumatry, z oblasti Sunda, z Kalimantanu a Jávy.
Vzdělávací centrum
16.00

Prázdniny na ostrovech
Každý prázdninový víkend bude zaměřen na jiný ostrov či souostroví. Tento týden objevujeme Indonésii a její faunu. Pro tyto účely bude pro návštěvníky zřízen zvláštní informační stánek.
Pavilon Indonéská džungle
10.00 – 16.00

KOMPLETNÍ PŘEHLED PRÁZDNINOVÉHO PROGRAMU ZOO PRAHA


Celkový přehled Prázdnin na ostrovech:

1. - 11. 7. Borneo, Indonésie
12. - 18. 7. Seychely
19. - 25. 7. Malajsie, Sumatra
26. 7. - 1. 8. Madagaskar
2. - 8. 8. Nová Guinea
9. -15. 8. Kuba
16. - 22. 8. Filipíny
23. - 31. 8. Komodo

Celkový přehled prezentace zvířecích osobností kampaně SEZNAMTE SE!:

6. 7. – Orangutaní den - Seznamte se s Kamou! – Partnerka orangutana Kami, Upita slaví 25. narozeniny. Přijďte se podívat, jak tráví léto náš orangutaní pár.

24. 7. – Tygří den - Seznamte se Kawim! – Letošní rok je rokem tygra, přijďte se seznámit s těmi našimi! Zjistíte například, jak tygry ohrožuje nelegální obchod s domnělými afrodiziaky nebo bushmeatem.

14. 8. – Den hmyzožravců - Seznamte se s Kvídou! – Samice hrabáče kapského Kvída, si pochutnává na hmyzu. Přijďte i vy ochutnat, co potěší její mlsný jazýček.

2. 8. Den otců – Taťulda, zasloužilý otec, samec emu australského slaví narozeniny. Pozornost si zaslouží ale i další vzorný otec a zvířecí osobnost, kasuár přilbový jménem Kašík.

Další nabídka:


19. - 25. 7.; 16. – 22. 8. – Komentované jízdy vláčkem. Vydejte se vláčkem pozorovat naše zvířata. Tentokrát s výkladem našich průvodců. Komentář, zdarma navíc k ceně jízdného, bude v červenci v dolní části zoo a v srpnu v části horní.

Večerní procházky po zoo – Přijďte se podívat, co dělají zvířata po zavírací době! Každý srpnový pátek a sobotu od 20.30, 21.00 a 21.30. První termín od 20.30 je vyhrazen pro rodiče s dětmi, kterým přizpůsobíme i výklad. Ostatní termíny jsou určeny věkem dospělým návštěvníkům. Je nutné se předem objednat na tel. čísle 296 112 230 nebo na pr@zoopraha.cz.

Výstava velkoformátových fotografií WILD AFRICA Jana Williama Drnka ve Vzdělávacím centru, celý červenec a srpen.

Každou sobotu od 13.00 pohádka v Divadélku Archa.

Každou neděli ve 13.00 Hudební procházky - koncerty vážné hudby u Vzdělávacího centra v podání Pražského dechového kvinteta a dalších předních komorních těles.


Komentovaná setkání se zvířaty – krmení, cvičení a povídání o zvířatech
Každý den se na 19 místech v areálu zoo můžete na komentovaných setkáních dozvědět zajímavosti ze života našich zvířat. Harmonogram ZDE.

Happy Mondays
Každé pondělí mají vstup do zoo za korunu:
- v červenci adoptivní rodiče ptáků, plazů a bezobratlých
- v srpnu děti z dětských domovů

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz